Właściwości lecznicze i zastosowanie lawendy

Liliowe lub ciemnofioletowe kwiaty lawendy to oczywiście uczta dla naszego oka oraz nosa. Ale tak naprawdę to również kwiaty, które budzą zainteresowanie kosmetyczek oraz farmaceutów. Okazuje się bowiem, że lawenda ma korzystny wpływ na naszą skórę oraz na zdrowie.

Dlaczego lawenda jest wykorzystywana w lecznictwie?

Lawenda to roślina, która uprawiana jest w wielu rejonach świata, także w naszym kraju. Pachnie pięknie, ale ma gorzki smak. Właściwości, które posiada decydują o jej wszechstronnym zastosowani. Ma między innymi garbniki, kumaryny oraz antocyjany, kwasy organiczne czy sole mineralne. Olejek z nich pozyskiwany będzie bardzo cenny. Wpływa skutecznie na leczenie różnorakich schorzeń.

Sposoby wykorzystania lawendy

Lawenda jest takim składnikiem, który sprawdza się przy leczeniu różnorakich schorzeń. Będzie można dzięki niej radzić sobie z pracą układu oddechowego oraz moczowego. Właściwości bakteriobójcze decydują o tym, że będzie można poradzić sobie między innymi skutecznie z nieżytem nosa, zapaleniem gardła czy oskrzeli. Preparat nadaje się do przygotowywania inhalacji.

Po lawendę będzie można sięgnąć profilaktycznie w okresie zachorowalności na grypę. Można także przygotowywać sobie nalewkę z tej rośliny, która będzie skutecznie wzmacniać odporność. W przypadku infekcji dróg moczowych zaleca się pić napar z kwiatów. Działania moczopędne sprawi, że będzie można poradzić sobie z zakażeniem pęcherza moczowego. Także w przypadku problemów z układem trawiennym lawenda może być cennym dodatkiem dla naszego zdrowia.

Picie naparu z kwiatów daje nam możliwość poprawy pracy układu trawiennego, dlatego uda się pokonać zaparcia, kolki czy też wzdęcia. Zapach lawendy wpływa natomiast skutecznie na układ nerwowy człowieka. Okazuje się bowiem, że to dzięki niemu będzie można uspokoić swoje nerwy, będzie szansa na to, by się nieco wyciszyć. Jeśli mamy problem z bólem głowy, mięśni czy silnym bólem miesiączkowym warto sięgnąć po lawendę, ponieważ już zapach kwiatów może łagodzić dolegliwości bólowe i dlatego warto je włączyć.

Lawenda jest taką rośliną, która ma wszechstronne zastosowanie. Należy pamiętać, że nie każdy będzie mógł wykorzystywać jej zdrowotne działania. Zakazuje się stosować olejek u kobiet w ciąży a także karmiących.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria