Superfoods dla włosów

Wydaje się, że wiele kobiet marzy o tym, by mieć piękne, gęste, błyszczące włosy. W tym celu szukamy różnych możliwości. Podcinanie końcówek specjalne szampony, odżywki czy maski.

Pojawiają się domowe wcierki. Wszystko to jest ważne, ale nie jest w stanie zastąpić nam diety. Kiedy następnym razem skierujemy wzrok na półki z kosmetykami warto pomyśleć o tym, ze włosy potrzebują również wsparcia od wewnątrz. Jeśli tak ma się stać trzeba wybierać dobre produkty żywnościowe, dzięki którym włosy odżyją w jakieś mierze.

Terminem superfoods określić można grupę produktów, które mają działanie lecznicze. Pewnie wiele z nich znajduje się w naszej kuchni, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak cenne mogą mieć działanie, gdy będzie się j regularnie spożywać.

Jagody goji

Owoce kolcowoju chińskiego to pożywienie, które znane jest od tysięcy lat. Przypomina rodzynki, ale jest dużo lepsze pod kątem wartości odżywczych. To cenne źródło witaminy C, B oraz E. Dodatkowo są tam liczne przeciwutleniacze, składniki mineralne takie jak cynk, wapń, potas, żelazo czy selen. Określa się je niekiedy jako owoce długowieczności, ponieważ mają działanie odmładzające. Jagody goji wpływają korzystnie na naszą odporność, mogą mieć działanie antynowotworowe, poprawiają wzrok oraz oczyszczają wątrobę.

Wpływają korzystnie na pracę naszego organizmu, dlatego Chińczycy uważają, że będą one wpływać na dłuższe życie. Jeśli je regularnie spożywamy wpływają one na wygląd włosów.

Siemię lniane

Niewielkie nasionka lnu również warto włączyć do swojej diety. To bardzo zdrowy składnik, który między innymi chroni błonę śluzową żołądka, wspomaga pamięć i zmniejsza poziom cholesterolu. Może wpływać na lepsza przemianę materii, doceniany jest również z tego powodu, że ma działanie nawilżające. Pokarm ten kosztuje grosze a jest naprawdę niezwykle cenny również dla naszych włosów. Warto więc się na niego zdecydować.

Pestki dyni

Pestki dyni również wykazują cudowne działanie. Wiele witamin oraz minerałów, w tym duża dawka cynku to elementy, które wpływają na naszą skórę, włosy oraz paznokcie. Włosy będą wzmocnione, mają więcej blasku oraz mogą skutecznie zapobiegać łamaniu oraz wypadaniu. Może to być zdrowa przekąska solu albo z dodatkiem chleba.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria