Pyłek pszczeli i pierzga

Badania farmakologiczne przeprowadzone między innymi na szczurach oraz królikach wykazały, że pyłek kwiatowy obniża w surowicy krwi zawartość lipidów całkowity, triglicerydów, cholesterolu, frakcji cholesterolu LDL oraz b-lipoproterin. To dowód na działanie tego produkty w formie hipolipemicznej. 

Badania na zwierzętach wykazały jednoznacznie odtruwające działanie kwiatowego pyłku. Szczury zatruwano rozpuszczalnikami organicznymi takimi jak tetrachlorek węgla i trichloroetylen. Powodowało to głębokie uszkodzenie komórek wątrobowych etanolem oraz alkoholem allilowym, które to wywoływało stłuszczenie oraz marskość wątroby. Pyłek kwiatowy wpływał na obniżenie poziomu enzymów wątrobowych oraz bilirubiny w surowicy krwi tych zwierząt nawet do fizjologicznych wartości co świadczyło o tym, że ma to lecznicze działanie w stosunku do tkanki wątrobowej. 

 

Pierzga - suplement diety Bee Pearl

 

W momencie, gdy był podawany z substancjami toksycznymi zabezpieczał komórki wątroby przed szkodliwym wpływem a to znaczy, że ma także działanie ochronne. W procesach odtruwających ważną rolę odgrywają polifenole, flawonoidy oraz fenolokwasy. 

W badaniach na zwierzętach udało się wykazać, że pyłek kwiatowy ma również działanie przeciwzapalne. Jego siłę działania przyrównuje się do leków przeciwzapalnych takich jak naproksen. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności enzymów odpowiedzialnych za powstawanie mediatorów w procesie zapalnego w tkankach. Pyłek w zagęszczonej dawce był w stanie zlikwidować między innymi obrzęki. Za działanie to odpowiedzialne są flawonoidy, fenolokwasy oraz kwasy tłuszczowe i fitosterole. Pyłek kwiatowy ma dużą wartość odżywcza. Wykazano również, że myszy i szczury skarmione pyłkiem miały wyższą zawartość witaminy C oraz magnezu w tkankach oraz wyższy poziom hemoglobiny oraz więcej czerwonych krwinek w porównaniu ze zwierzętami otrzymującymi paszę standardową. Ponadto produkt ten w krótkim czasie był w stanie uzupełnić niedobory pokarmowe. U zwierząt głodzonych oraz takich na diecie bez witamin pyłek kwiatowy powodował szybsze przyrosty masy ciała niż zwykła dieta. Składnikiem bardzo ważnym były również aminokwasy egzogenne, witaminy oraz biopierwiastki. 

pierzga pszczela

Pyłek wykazywał również działania adaptogenne. Polega ono na podwyższenie odporności przeciw szkodliwym czynnikom fizycznym, chemicznym oraz biologicznym. Zalicza się tutaj podwyższenie sprawności fizycznej organizmu w sytuacjach nadmiernego obciążenia wysiłkiem oraz działanie poprawiające pracę mózgu, takie jak pamięć uczenie się i myślenie a także zdolność koncentracji. 

Badania pokazują, że wyciągu etanolowe z pyłku kwiatowego odznaczają się stosunkowo silnym działaniem antybiotycznym przy czym będą działać na bakterie patogenne dla człowieka oraz na grzyby drożdżoidalne. Za działanie odpowiedzialne są głównie flawonoidy oraz fenolokwasy. Badania ostatnich lat pokazują nam, że pyłek kwiatowy wykazuje u zwierząt doświadczalnych działanie przeciwutleniające, zwiększa poziom witaminy C i zmniejsza przerost gruczołu krokowego. Może także wpływać na mniejszy poziom białych krwinek w białaczce doświadczalnej, ochrania mięsień sercowy, modeluje ośrodkowy układ nerwowy i działa na funkcje endokrynowe. Dane piśmiennictwa pokazują, że pyłek kwiatowy uszczelnia naczynia włosowate i usuwa obrzęki pochodzenia sercowo naczyniowego i nerkowego, także działa rozkurczowo na mięśnie gładkie dróg moczowych.

Zobacz również inne naturalne suplementy diety w sklepie domiuroda.pl

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria