Praca przy komputerze

Pewnie mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że sześć godzin aktywnej pracy na komputerze sprawi, że lewy palec wskazujący będzie narażony na takie obciążenia jak nogi piechura w trakcie przejścia 40 kilometrów. 

Żaden nowoczesny monitor LCD/TFT nie będzie nam gwarantował ochrony oczu przed skutkami długiej pracy i wytężenia wzroku. Gdy oczy są zmęczone będziemy musieli ciągle zmieniać pozycję. Jeśli chcemy lepiej widzieć zaczynamy wyginać kark to oczy zaczynają prowadzić nasze ciało. Powinniśmy również zwracać uwagę na odpowiednią pozycję w czasie pracy, rodzaj oświetlenia czy monitora komputerowego oraz jego ustawienie. 

Film łzowy rozprowadzony będzie po powierzchni rogówki w czasie mrugania. Sygnały dla powiek wysyłane są przez mózg i w jego wyniku następuje mrugnięcie. Osoba pracująca przy komputerze przenosić będzie wzrok z monitora na klawiaturę i z powrotem przy tym wykonując niewielkie ruchy powiekami. Wiele takich ruchów nasz mózg będzie odczytywał jako mrugnięcie, mimo że nie będzie to mruganiem. To sprawia, że nie będzie kolejnego sygnału z mózgu do powiek o konieczności mrugnięcia. Powinniśmy pamiętać, że przy komputerze nasze oczy są narażone na szybkie wysychanie, ponieważ mrugamy nawet pięć razy rzadziej niż zazwyczaj. Prowadzić to będzie do zaburzeń filmu łzowego, który pokrywa przednią powierzchnię gałki ocznej i pojawia się tak zwany Zespół Suchego Oka. 

Konieczne będzie nie tylko odpowiednie nawilżanie powietrza w miejscu naszej pracy, ale także oczu i stosowanie tak zwanych sztucznych łez do nawilżania. Osoby, które korzystają z soczewek kontaktowych prędzej czy później będą odczuwać problem z suchością oczu, dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie w ich przypadku poszukiwanie odpowiednich soczewek kontaktowych. Dobrym rozwiązaniem będzie dla takich osób zmiana regularna między soczewkami a okularami. Jeśli na przykład w pracy około 10 godzin korzystamy z soczewek to po przyjściu do domu warto z nich zrezygnować i założyć okulary. Trzeba pamiętać, że soczewki również muszą być dobrane przez specjalistę. Oprócz dobrego doboru soczewek o odpowiednich mocach bardzo ważne będzie również dobranie odpowiednie materiału z jakiego takie soczewki będą powstawać. Do tej długiej pracy przy komputerze najlepsze będą materiały silikonowo – hydrożelowe a najzdrowiej będzie je każdego dnia wymieniać. 

Jeśli chodzi o okulary ważne będzie stosowanie nie tylko odpowiedniej korekcji wady refrakcji, ale także soczewek okularowych, które maja powłokę antyrefleksyjną, która eliminować będzie refleksy świetlne, które są typowe dla gładkich i dokładnie polerowanych powierzchni. Dodatkowo warto stosować powłokę antyelektrostatycznąEMI o odpowiednim działaniu antystatycznym, dzięki czemu soczewka nie powinna się elektryzować i właśnie dzięki temu przyciąganie kurzu będzie znacząco ograniczone. W przypadku monitorów CRT będzie można również w ten sposób liczyć na to, że będziemy chronieni przed promieniowaniem elektromagnetycznym, które skupia się na soczewce.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria