Jakie jego cechy sprawiają, że warto sięgać po sok z aloesu?

Aloes już od ponad pięciu tysięcy lat jest znany jako roślina lecznicza, a zainteresowanie nim wydaje się w pełni uzasadnione, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem, które zwraca na siebie uwagę ze względu na imponującą ilość właściwości odżywczych, jakimi się charakteryzuje. Jeden z ciekawszych faktów dotyczących aloesu mówi o tym, że roślina ta jest sukulentem, a więc jest w stanie przystosować się do warunków, w których należy liczyć się z ograniczoną ilością wody. W przypadku aloesu jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że udało mu się wytworzyć tkankę wodną, która służy do jej gromadzenia, możemy jednak wskazać również na szereg innych adaptacji. Aloes zaliczany jest do rodziny szparagowych podobnie, jak czosnek oraz cebula, zawiera przy tym ponad dwieście aktywnych składników, wśród których na uwagę zasługują nie tylko witaminy i minerały, ale również polisacharydy, enzymy, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe.

 

Aloes

 

Za wyjątkowe można też uznać liście tej rośliny, zawarta w nich żelowa substancja niemal w stu procentach składa się bowiem z wody. Sok z aloesu cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne właściwości prozdrowotne, jedna z najważniejszych wiąże się zaś z bogactwem witamin i minerałów, których tak często brakuje ludzkiemu organizmowi. Wśród witamin warto wymienić nie tylko witaminę C, E oraz witaminę A, ale również niezbędne nam witaminy z grupy B. Nie mniej istotne są składniki mineralne, nie można więc zapominać o wapniu, magnezie, cynku, selenie, chromie, manganie, żelazie oraz miedzi, które powinny być ważnym elementem naszej codziennej diety, a o których znaczeniu tak często zapominamy.

Aloes jest wysoko ceniony jednak również dlatego, że jest bogaty zarówno w aminokwasy, jak i w kwasy tłuszczowe. O znaczeniu aminokwasów nikogo nie trzeba już chyba przekonywać, to bowiem właśnie one są budulcem dla białek. Przyjmuje się, że mamy do czynienia z 22 ich rodzajami, nawet ośmiu z nich nasz organizm nie jest w stanie jednak wyprodukować samodzielnie, niezbędne jest mu więc wsparcie z zewnątrz. Aloes wspiera nasz organizm również wówczas, gdy zgłasza on zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe, te zaś mają działanie przeciwzapalne, chronią kości i stawy, wchłaniają cholesterol i pełnią szereg innych ważnych funkcji. Sok z aloesu jest też zalecany osobom, które w życiu zawodowym i prywatnym doświadczają stresujących sytuacji obawiając się, że sytuacje te mogą mieć wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dzieje się tak dlatego, że aloes jest adaptogenem, a więc wzmacnia naturalną odporność organizmu na stres oraz traumatyczne przeżycia dając o sobie znać zwłaszcza w stanach niepokoju i wyczerpania.

Zobacz również: Aloes drzewiasty - charakterystyka, właściwości i uprawa >> 

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria