Domowe sposoby na siniaki i stłuczenia

Chwila nieuwagi wystarczy i przypadkowo możemy się uderzyć a potem pojawia się siniak na naszej skórze. Nie trzeba uprawiać sportu, by doszło do bolesnego zdarzenia. Na szczęście mamy różnorakie domowe sposoby, które pozwalają nam przyspieszyć nieco leczenie siniaków.

Jak powstaje siniak?

Siniak to krwiak, który pokazuje nam, że doszło do wylewu krwi pod skórą w wyniku pęknięcia naczyń krwionośnych. Jako przyczyn powstania siniaków wskazuje się stłuczenia albo też intensywne ćwiczenia. Skutkiem takiego zdarzenia będzie zawsze czerwony obrzęk, którego kolor będzie się zmieniał na granatowy, potem na zielony i na końcu na żółty. Siniak powinien zniknąć po około tygodniu. Mamy jednak domowe metody, które mogą taki proces niego przyspieszyć.

Okłady z lodu na siniaki i stłuczenia

Bardzo popularnym sposobem na siniaki będzie zawsze zimny okład, który należy stosować przez 24 godziny od momentu stłuczenia, wystarczy nam worek z lodem, kompres żelowy czy nóż. Poza domem można wybrać zimną butelkę.

Warto pamiętać, że przykładając lód należy to robić maksymalnie na 10 minut, po których musi być przerwa. Niska temperatura sprzyja procesom regeneracji tkanki, ponieważ obkurcza naczynia krwionośne. Dzięki temu krwiak nie będzie się rozwijał a ból będzie mniejszy. Kompres z roztworem z sody na siniaki i stłuczenia Wydaje się, że takim świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kompresu z sodą. W tym celu przygotowujemy specjalną mieszaninę i nasączamy sobie kompres, przykładamy na piętnaście minut do tego miejsca, które jest stłuczone.

Okład z wykorzystaniem oliwy i czosnku na siniaki i stłuczenia

Na stłuczenia można się zdecydować również przyłożyć specjalny okład z czosnku oraz oliwy. Czosnek przeciśnięty przez praskę łączymy z oliwą z oliwek i przykładamy do stłuczonego miejsca. Przykrywamy gazą i trzymamy tak przez około 15 minut. Powtarzamy to kilka razy dziennie.

Okład z liści kapusty na siniaki i stłuczenia

Można także zdecydować się na sposób naszych babć, a wiec przygotowanie specjalnego kładu z kapusty, w liściach której znajduje się cenna dla nas witamina C. Jeśli chce się przygotować okład z tego warzywa należy oddzielić kilka liści i uderzyć je tłuczkiem, tak by wypuściły sok.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria