Rozwój dermatologii estetycznej

Dermatologia jest ogniwem medycyny zajmującym się ogólnie rozumianymi chorobami skóry. Jej starzenie się i przeciwdziałanie temu problemowi to nie dermatologia sensu stricto, ale tak zwana dermatologia estetyczna. Jej celem jest swojego rodzaju „odmłodzenie” skóry, czyli przywrócenie jej młodszego wyglądu poprzez usuniecie niedoskonałości. Jej możliwości są z każdym rokiem coraz większe.

Dermatologia estetyczna

Możliwości dermatologii estetycznej

Rozwój dermatologii estetycznej ( http://dermesta.pl/dermatologia-estetyczna-warszawa_tyge.a ) jest obecnie bardzo szybki i cały czas powstają nowe techniki oferujące coraz dalej idące rezultaty. W jej skład wchodzą bardzo proste zabiegi, które wykonuje się bez specjalnego przygotowania i nie wymagają one rekonwalescencji. Mogą to być peelingi usuwające martwy naskórek lub, zabiegi botoksowe wypełniające zmarszczki. Możliwe jest też przeprowadzanie bardziej złożonych procedur, chociażby z wykorzystaniem lasera, które fizycznie zniszczą niedoskonałości skóry. Kwalifikacja do nich jest już bardziej skomplikowana i także ceny są znacznie wyższe. Proste zabiegi to kilkadziesiąt złotych, najpoważniejsze to kilka tysięcy.

Ryzyko zabiegów

Trzeba mieć świadomość, że dermatologia estetyczna jest jak sama nazwa wskazuje, zmianą wyglądu. Nie ma ona wpływu na podłoże zmian, jakie zachodzą w organizmie, czyli mówiąc prościej, nie cofa zegara, nie odmładza. Proste zabiegi dają widoczny, ale krótkotrwały efekt, co czyni je też bardzo bezpiecznymi. Poważniejsze zabiegi dają silniejszy efekt, przy czym ich ingerencja w tkanki i tym samym efekty uboczne są większe. Korzyści, co do zasady, przeważają jednak nad powikłaniami.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria