Czy warto robić domowe peelingi – poradnik

Chyba każda kobieta marzy o tym, by mieć gładką cerę, na której nie będzie przebarwień. Obok tego również gładkie nogi i pośladki bez cellulitu. Wygląd piękny i młody przez wiele lat życia jest możliwy. Warto samodzielnie zdecydować się na domowe peelingi, które będzie można sobie zawsze zrobić.

Peeling kwasowy

Jeśli mamy tłustą cerę, na której często pojawia się trądzik to dokładne oczyszczenie będzie bardzo ważne. Klasyczny peeling z ziarenkami nie będzie tutaj najlepszym wyborem. W czasie masowania można bowiem roznieść bakterie po twarzy i w ten sposób stan cery się pogorszy. Delikatnie przesuszająca się buzia także nie będzie lubić mocnego pocierania, szczególnie jeśli często pękają nam naczynka. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się kwasy do peelingów. Będzie można używać pojedynczych albo też mieszanek.

Najbardziej popularny jest kwas mlekowy oraz migdałowy. Kwasy mogą sprawić, że skóra będzie bardziej gładka. Jednocześnie oczekiwać będzie można jednolitego kolorytu a poza tym nie będzie z nią problemów. Przy stosowaniu dłuższym kwasy mogą likwidować drobne zmarszczki oraz pokonają te głębokie. Zadaniem kwasów będzie rozpuszczenie a nie ścieranie naskórka. Należy pamiętać, że takie peelingi to również pewne ryzyko. Kwasy są dostępne w wysokich stężeniach nawet do 100%. Dlatego trzeba je używać po odpowiednim rozcieńczeniu, by nie nabawić się problemów. Zanim kwas będzie używany będzie można sprawić delikatnie czy nie będzie to składnik, który może nas uczulać albo doprowadzi do poparzenia.

Peeling tradycyjny

Peeling ścierający będzie bezpieczniejszy. Można wykonać go z płatków kukurydzianych, płatków owsianych czy zgniecionych pestek owoców. Najlepsza jednak zawsze jest kawa, która pobudza metabolizm komórek i krążenie, dzięki czemu likwiduje się objawy cellulitu. Jeśli więc chcemy zadbać o swoją skórę możemy wykonać sobie peeling, do którego produkty znajdziemy w naszej kuchni. Jeśli chcemy unikać brudzącej kawy można także wybierać sól.

Jeśli obawiamy się przesuszenia skóry rozwiązaniem może się okazać również cukier trzcinowy, który obecnie już bez problemu można w naszym kraju kupić. Tradycyjnym peelingiem szybko udoskonalimy wygląd naszej skóry, która będzie dużo ładniejsza niż wcześniej.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria