Aloes: recepta na idealną skórę!

Aloes to roślina, która korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. Znajdujący się w liściach rośliny sok zawiera wiele cennych substancji odżywczych, m.in. wapń, żelazo, lecytynę, magnez, mangan, potas, sód, cynk, witaminy z grupy B, witaminę C i cholinę. Za pomocą aloesu można skutecznie leczyć wiele dolegliwości, także rozwijającą się chorobę nowotworową. Aloes wspomaga także system odpornościowy i zapobiega niszczeniu zdrowych komórek.
Żel aloesowy wykazuje także właściwości gojące w przypadku ran, oparzeń i odmrożeń, które znikają pod wpływem magii zielonego uzdrowiciela. Dzięki zawartości czynnych związków aloes wnika w głąb tkanki, redukując jednocześnie degenerację komórek, niwelując stany zapalne i rozszerzając naczynia krwionośne, czego efektem jest zwiększony przepływ krwi i przyspieszona odnowa skóry. Nadal trwają badania nad potencjałem aloesu.

Olejek z aloesu to produkt wartościowy, jego wartość zależy przede wszystkim od sposobu ekstrakcji, jak i samej rośliny. W rzeczywistości do oleju przechodzi niewielka ilość substancji odżywczych. Zdecydowanie bardziej korzystny jest żel, który zawiera pełen wachlarz składników odżywczych – w przypadku olejku wiele składników odżywczych pochłanianych jest przez olej bazowy.

W aloesie znajdują się następujące składniki odżywcze:

witamina C, A,E, cholina, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B (B1, B2 i B6);
- minerały – aloes posiada zdolność ekstrakcji minerałów bezpośrednio z gleby, dzięki czemu zawiera on wiele minerałów oraz pierwiastków śladowych, zawiera m.in. znaczną ilość żelaza, miedzi, magnezu, wapnia, manganu, sodu i potasu;
- antrachinony – nawet w niewielkich ilościach wykazują właściwości zdrowotne,w aloesie znajdują się aloe emodyny, aloina i ester kwasu cynamonowego;
- aminokwasy – żel aloesowy zawiera 20 aminokwasów, w 7 z 8 podstawowych aminokwasów;
- związki lipidowe – w żelu aloesowym znajduje się kwas arachidonowy, kwas linolowy (przeciwzapalny) i wiele fitosteroli;
- polisacharydy – związki uczestniczące w przeciwdziałaniu powstawania nowotworów, cukrzycy oraz zaburzeń immunologicznych.

Sok aloesowy w znaczny sposób stymuluje układ immunologiczny, dzięki czemu organizm sam podejmuje walkę z chorobą.Do celów leczniczych należy używać roślin, które mają co najmniej trzy lata i liście długości ok 20 cm.

Artykuł opracowany we współpracy z plynnyaloes.pl

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria