Zwiedzamy okolice Krakowa wynajętym samochodem

Kraków to nie tylko ważny ośrodek akademicki, kulturalny, usługowy i gospodarczy Polski. Jest to także ważny ośrodek turystyczny. Pełniący niegdyś funkcję stolicy Polski Kraków, ma do zaoferowania turystom bardzo wiele zabytków, z których wiele przetrwało historyczne zawieruchy. Dla wielu odwiedzających miasto turystów stało się ono także bazą wypadową w atrakcyjne turystycznie miejsca województwa małopolskiego na terenie, którego Kraków jest położony. Najciekawsze miejsca regionu można zwiedzić szybko, komfortowo i stosunkowo tani korzystając z wynajętego samochodu.

Z wynajętym samochodem ( http://carent-24.pl/wypozyczalnia-samochodow-balice ) bez trudu i co najważniejsze szybko dotrzemy do unikatowej w skali światowej kopalni soli w Wieliczce, odwiedzimy narodowe sanktuarium maryjne na Jasnej Górze, czy dotrzemy do Oświęcimia, aby zwiedzić były nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Bardzo wygodny dojazd do Wieliczki zapewnia trasa numer 4, która biegnie od Krakowa na południowy wschód. Do Oświęcimia możemy dotrzeć albo płatną autostradą A4 albo drogą numer 933.

tatry

Wynajętym samochodem do Zakopanego

Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Od Krakowa dzieli je zaledwie sto kilometrów. Bez problemu dotrzemy do Zakopanego wybierając się tam wypożyczonym samochodem. Na narty w Zakopanem mogą śmiało wybrać się turyści, którzy zdecydowali się przylecieć do Krakowa tanimi liniami lotniczymi. Na lotnisku w Krakowie-Balicach oraz w całym mieście można bez trudu wynająć samochód, którym udamy się do Zakopanego. W okresie zimowym krakowskie wypożyczalnie samochodów nie doliczają dodatkowych opłat za wynajęcie auta z oponami zimowymi. Wynajmując auto, bez trudu uda nam się zwiedzić także piękny, oddalony zaledwie o osiemnaście kilometrów od centrum Krakowa Ojcowski Park Narodowy. Oczywiście teren parku będziemy musieli zwiedzić pieszo.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria