Wycieczki w Warszawie - 10 muzeów, które zdecydowanie warto odwiedzić

1. Muzeum Fryderyka Chopina
Muzeum Chopina to jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie, które znajduje się w pałacu Ostrogskich. Multimedialne ekspozycje, dotykowe ekrany, muzyka, gra świateł i zapachy fiołków, które były ulubionymi kwiatami Chopina. Mamy tam cztery poziomy i 11 sal, które odpowiadają najważniejszym wydarzeniom z życia muzyka.

2. Centrum Nauki Kopernik
To pierwsze muzeum na terenie Warszawy, które ma charakter i muzealny i laboratoryjny. Centrum ma około 10 różnych ekspozycji, w trakcie zwiedzania których mamy również szansę na aktywną zabawę. Dzieci mogą dotykać eksponatów, używać ich w formie narzędzi do eksperymentów. Częścią Kopernika jest także Planetarium.

3. Muzeum Plakatu w Wilanowie
Polska sztuka plakatu i jej ojciec Henryk Tomaszewski na pewno zasługują na uwagę. W Muzeum Plakatu, które jest częścią Muzeum Narodowego jest w sumie aż 55 tysięcy tytułów, które warto zobaczyć. 

4. Muzeum Etnograficzne
To jedna z najstarszych tego typu instytucji w Kraju, która powstała pod koniec wieku XIX. Pod względem zasobów to również jedno z najlepszych takich muzeów w Europie, dlatego coś atrakcyjnego uda się coś tam znaleźć. Zbiory pochodzą zarówno z Polski i Europy jak i Afryki, Australii i Oceanii. W budynku działa także kino, gdzie odbywają się seanse festiwalu Watch Docs

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdź: Day Trips From Warsaw - onedayinpoland.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Muzeum Powstania Warszawskiego
To wyjątkowe niezwykle nowoczesne muzeum, na które mieszkańcy Warszawy długi czas czekali. W pełni multimedialne wystawy świetnie się sprawdzają i pozwalają nam poczuć jak to było w czasach powstańczych, dlatego to rzeczywiście atrakcyjna propozycja. W centrum budynku znajduje się także monument przeszywający wszystkie kondygnacje. Na nim znajduje się kalendarium całego powstania. 

6. Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum Historii Żydów Polskich ma dopiero 7 lat, głośno zrobiło się o nim w momencie, gdy pojawiło się w nowej siedzibie na Muranowie. Jest częściowo interaktywne i niezwykle barwnie pokazuje nam historię życia Żydów w naszym kraju. Dowiemy się z tego kiedy i jak ten naród pojawił się w Polsce i jak wpływał na losy Polaków. 

7. Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
To jedyna placówka w kraju o takiej tematyce, jedna z nielicznych na świecie. Założone w roku 1978 gromadziło przez lata liczne grafiki. Zbiory na tą chwilę są już bardzo bogate i rzeczywiście można je określić jako doskonałe, w sumie aż około 20 tysięcy prac. 

8. Galeria Faras (Muzeum Narodowe)
Największa w kraju wystawa, na której pokazywane są dzieła sztuki nubijskiej. W latach 60-tych ocalili je przed zniszczeniem w Nilu nasi archeolodzy i dlatego pojawiły się one w naszym kraju i już mamy okazje je teraz znajdować w części naszego Muzeum Narodowego. 

9. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Centrum Sztuki Współczesnej to miejsce wyjątkowe, gdzie tworzy się i prezentuje sztukę najnowszą w jej różnych aspektach. Centrum ma zamiar ukazywać wszelkie odłamy sztuki współczesnej. Organizuje różne wystawy, spektakle, koncerty czy pokazy filmów awangardowych. To miejsce dla tych, którzy chcą poznawać nowoczesną kulturę i sztukę. 

10. Muzeum Literatury
Założone w połowie wieku XX jako biograficzne poświęcone życiu Mickiewicza. W latach 70-tych zakres działalności został poszerzony i tak stworzone zostało muzeum historyczno literackie. W swoich zbiorach ma między innymi rękopis Grażyny oraz prace plastyczne Brunona Schulza. Można tam znaleźć również rodzinne zdjęcia znanych pisarzy i kilka tysięcy nagrań dźwiękowych z głosami naszych literatów, dla miłośników literatury warte odwiedzenia.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria