Wybieramy hotel przy rynku w Krakowie

Dobry hotel to taki hotel, który oferuje usługi na odpowiednim, bardzo wysokim poziomie. Nie znaczy to jednak, że należy szukać przepychu. Wręcz przeciwnie, ponieważ ostentacyjność nie jest zbyt ceniona i znacznie ważniejsze jest zaprezentowanie luksusu w sposób elegancki i dyskretny, który jednak dla ludzi na poziomie będzie w pełni ewidentny. Ostentacyjny luksus zazwyczaj zamienia się w kicz, a ten skutecznie odstrasza osoby kulturalne. 

Bardzo ważne jest tutaj zaproponowanie gościom odpowiednich posiłków dostosowanych do każdej diety. Mowa tutaj o dietach jako upodobaniach gości, jak na przykład dla osób rezygnujących z jedzenia mięsa, ale także o diecie rozumianej jako niemożność przyjmowania określonych pokarmów. Kuchnia musi być przygotowana na zapewnienie odpowiednich propozycji dla gości nietolerujących glutenu lub mających uczulenie na produkty mleczne. Posiłki bez soli i cukru także powinny być dostępne/ Walory smakowe powinny iść w parze z odpowiednim podaniem. Estetyka podania to jedno, a elastyczność podania to drugie i nawet jest to kwestia ważniejsza. Nie może być tak, że obsługa odmówi podania posiłku, bo z takiego czy innego powodu jest to niewygodne i gość zostanie głodny. Równie istotne jest dostosowanie pomieszczeń hotelu do potrzeb poszczególnych gości. Odnalezienie przez gościa idealnego pokoju możliwe jest tylko wtedy, kiedy obsługa bardzo pieczołowicie dba o szczegółowy. W to powinno się wliczać fakt dyskretnego realizowania indywidualnych życzeń gości. Same pomieszczenia powinny być zróżnicowane i zapewniać dobrą bazę do przyjmowania bardzo różnych gości, ale w dużej mierze jest to wyzwanie dla personelu hotelu, który musi być gotowy na różnego rodzaju życzenia nietypowe. 

Komfort i luksus najlepiej widać poprzez kwestie estetyczne, ale w praktyce często ważniejsze są sprawy związane z walorami użytkowymi. Goście poszukujący najwyższej jakości usług najprawdopodobniej będą chcieli swój wolny czas spędzać w sposób aktywny. Standardem w dzisiejszych czasach są już baseny czy różnego rodzaju sauny oraz łaźnie. Co najmniej podstawowe usługi na tym polu nie powinny być płatne. Coraz częściej w hotelach mamy też korty tenisowe i pomieszczenia do squasha, a nawet stadniny końskie. Tych ostatnich oczywiście nie znajdziemy w hotelach położonych w bezpośredniej bliskości centrum Krakowa, ale przy obiektach położonych peryferyjnie można w dzisiejszych czasach oczekiwać nawet pół golfowych. Zamożni goście z pewnością będą też oczekiwali usług z zakresu odnowy biologicznej oraz możliwości wypocenia się na siłowni. Tego typu usługi traktuje się już jako stałą ofertę hoteli aspirujących do ponadprzeciętnego poziomu, więc ich brak bardzo często jest dyskwalifikujący dla wymagającego gościa. 

Sala konferencyjna w hotelu

Hotel jest nieruchomością, przez co trzeba go także w pewnym ujęciu traktować tak samo, jak inne nieruchomości. Ważne zatem jest, w jakim konkretnie miejscu się znajduje. Jego otoczenie traktowane jest po prostu jako element usługi hotelarskiej. Bardzo wiele zależy tutaj oczywiście od celów, jakie przyciągnęły gości do danego miejsca. Turyści i ogólnie osoby, którym nie spieszy się za bardzo, przybyły w celu Dorego wykorzystania swojego czasu, zdecydowanie chętniej wybiorą miejsca, w pobliżu których będą znajdowały się dodatkowe atrakcje. Dobrze jest, kiedy hotel albo pomaga w korzystaniu z nich w sposób bezpośredni poprzez współpracę z organizatorami konkretnych aktywności lub przynajmniej oferuje szeroką informację odnośnie wszystkich możliwości. W Krakowie, zwłaszcza w okolicach jego centrum, na pewno nie będzie z tym najmniejszych problemów. Atrakcje mają marginalne znaczenie, kiedy cel podróży jest typowo zawodowy czy biznesowy. Wtedy o jakości lokalizacji decydują przede wszystkim takie elementy, jak łatwość dojazdu czy bliskość do węzłów transportowych. Osoby przybywające na krótkie spotkanie biznesowe lub uczestnicy konferencji naukowych, którzy cały czas mają zorganizowany, zainteresowane będą jedynie efektywnym wypoczynkiem oraz minimalizacja czasu marnowanego na przemieszczanie się. W centralnych częściach Krakowa te cechy także są na najwyższym poziomie.

śniadanie w hotelu

Niezależnie od celu podróży, wiele rzeczy jest zawsze niezmienne. Sam dojazd do hotelu powinien być łatwy i nie sprawiać problemów. Powinno się to odnosić i do sieci dróg, które gość możne przemierzać własnym lub wypożyczonym samochodem, i do transportu publicznego: autobusów, pociągów, tramwajów czy  nawet taksówek. Od dobrych hoteli oczekuje się ponadto, że będą zapewniały darmowy parking dla swoich gości oraz możliwość zarezerwowania miejsca przynajmniej na kilka różnych sposobów. Dla tej kwestii ogromne znaczenie ma dobrze przygotowana strona internetowa, gdzie pojawiają się ważne informacje odnośnie technicznych kwestii kontaktu z hotelem. Niezmiennej ocenie poddawana jest również obsługa hotelu. Oczekuje się, że osoby pracujące z gośćmi będą efektywne i raczej dyskretne. Powinny bez najmniejszych problemów radzić sobie z różnymi życzeniami i zwłaszcza osoby w recepcji muszą cechować się rzutkością, by załatwiać na poczekaniu sprawy gości.


Artykuł został napisany przez długoletniego managera kilku hoteli w Krakowie, m.in. Hotelu Conrad, którego stronę można znaleźć tutaj: http://www.conradhotel.pl/pl/pokoje_i_apartamenty.html

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria