Samsung Galaxy A90 5G recenzja: czyli jak uzyskać prędkości 5G

Widzimy coraz więcej telefonów 5G trafiają na rynek teraz, ale Samsung Galaxy A90 5G pozostaje jedną z najlepszych opcji, jeśli chcesz ultra-szybka technologia łączności na następnym telefonie, jak również stylowy wygląd zewnętrzny, a wszystko to w przystępnej cenie.

Choć nie do końca ma specyfikacje pasujące do czegoś takiego, jak seria Galaxy S10, czy nadchodzące telefony Galaxy S20, to Galaxy A90 5G jest wciąż bardzo sprawnym telefonem - nie chodzi tylko o łączność 5G, którą ma do dyspozycji, jak wyjaśnimy poniżej.

Absolutnie najlepsze smartfony, jakie można kupić

Dobrym miejscem na początek jest jasny i wyraźny 6,7-calowy ekran Super AMOLED, który jest tak imponujący, jak można by się spodziewać po Samsungu. Dostajesz przyzwoitą tylną kamerę z potrójnym obiektywem i mnóstwo wewnętrznej pamięci masowej, a także możliwość rozszerzenia tej pamięci za pomocą karty pamięci.

Warto sprawdzić, jaki zasięg 5G oferuje obecnie Twoja sieć w całym kraju, zanim odbierzesz Samsunga A90 5G - jest on teraz dostępny w kilku dużych miastach, z zasięgiem obejmującym cały rok 2020, choć minie trochę czasu, zanim będzie wszędzie.

GALAKTYKA SAMSUNG A90 5G PRZEGLĄD: ZAPROJEKTUJ I ZBUDUJ

Samsung produkuje kilka bardzo inteligentnie zaprojektowanych telefonów, które są już dobrze znane, a Galaxy A90 5G kontynuuje ten trend. Jedyną skargą, jaką można mieć na słuchawkę, jest to, że jest za duża, z tym 6,7-calowym rozmiarem od rogu do kąta - nie jest to telefon dla osób z małymi rękami. Rozdzielczość wynosi 1080 x 2400 pikseli, co jest jedną z niewielu specyfikacji średniego zakresu w tym, co jest inaczej telefonem klasy premium.

W górnej części wyświetlacza znajduje się małe nacięcie łezkowe, które nie psuje zbytnio estetyki Galaxy A90 5G, a ramki są przyjemnie cienkie. Podoba nam się również pojedynczy pasek obiektywów z tyłu urządzenia, wszystkie po lewej stronie, co jest układem lepiej wyglądającym niż wiele smartfonów. Czujnik linii papilarnych jest osadzony pod ekranem.

Warto wspomnieć o kolorach, w których dostępny jest Galaxy A90 5G: oprócz czerni, w której pojawiła się nasza recenzja, jest też opcja biała z tęczowym odcieniem - to naprawdę ładny wygląd i prawdopodobnie ten, który preferujemy. W obu modelach, czarnym i białym, tył telefonu jest podzielony na nieco inne tekstury, co również dobrze wygląda.

Nie ma wątpliwości, że Samsung Galaxy A90 5G jest wysokiej jakości słuchawką, a jego wygląd nie ma nic w budżecie ani w średnim zakresie. Czuje się komfortowo i świetnie w dłoni. Jak zwykle, USB-C jest standardem portu danych i ładowania, a nie ma gniazda słuchawkowego, więc trzeba będzie polegać na Bluetooth lub kluczu sprzętowym.

GALAKTYKA SAMSUNG A90 5G PRZEGLĄD: WYDAJNOŚĆ I WŁAŚCIWOŚCI

Snapdragon 855 z Samsunga A90 5G nie jest już najlepszym Android mobilnym chipsetem w branży, ale to było w 2019 roku, a w połączeniu z 6 GB lub 8 GB pamięci RAM masz zamiar uzyskać wiele lat pracy z tego telefonu. To przyśpieszyło wszystko, co wrzuciliśmy do niego, od gier do fotoedytorów, bardzo płynnie, rzeczywiście.

Tylna kamera z potrójnym obiektywem 48MP+8MP+5MP również robi wrażenie, choć nie ma tu teleobiektywu z zoomem optycznym. Jest to jedna z cech Galaxy A90 5G, która nie jest całkiem topowa, ale i tak uzyskasz bardzo dobre ujęcia w prawie wszystkich warunkach oświetleniowych - kolory są jasne, a szczegóły ostre. Aparat telefoniczny może nawet wykonywać pracę w słabym oświetleniu, choć pod względem nocnej fotografii nie ma nigdzie w pobliżu najlepszych telefonów w danej chwili.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, pod koniec dnia okazało się, że pozostało nam dużo soku. W naszym teście godzinnej transmisji wideo przy maksymalnej jasności poziom baterii spadł z pełnego naładowania do 92 procent, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem - nie będziesz musiał martwić się o regularne ładowanie z tym.

Oczywiście kluczową specyfikacją jest obsługa 5G - w wielu częściach kraju może nie być w stanie w pełni z niej skorzystać, ale jeśli znajdujesz się w obszarze, który ma zasięg, możesz cieszyć się prędkością wysyłania i pobierania plików następnej generacji. Pamiętaj, że zasięg 5G cały czas się poprawia, więc masz przyszłościowy telefon z Samsung Galaxy A90 5G.

GALAKTYKA SAMSUNG A90 5G RECENZJA: CENA I WERDYKT

Samsung Galaxy A90 5G jest naprawdę wszystko o tym 5G - jeśli absolutnie, zdecydowanie chcesz 5G teraz, to jest to jeden z najbardziej przystępnych sposobów na uzyskanie go. Nie oznacza to, że telefon jest tani w swojej konstrukcji lub budować jakość choć, i nadal czuje się jak telefon premium poziomu, gdy masz go w ręku.

Pamiętaj jednak, aby sprawdzić najnowszy zasięg 5G w Twojej okolicy, ponieważ jeśli nie zamierzasz korzystać z technologii komórkowej nowej generacji, istnieją lepsze opcje dla Twojego następnego zakupu smartfonu. To może potrwać rok lub dwa dla sieci 5G do rozszerzenia wystarczająco daleko, aby połączyć się z nim częściej niż nie, więc czynnik, że w.

Byliśmy pod wrażeniem żywotności baterii w Samsung Galaxy A90 5G, choć w tej chwili aparat nie jest do końca zgodny z najlepszymi telefonami na rynku - nadal będzie dawał bardzo przyzwoite zdjęcia, ale nie łamie żadnych nowych podstaw. Jest to jednak tańsze niż te flagowe statki z najwyższej klasy aparatami, więc trzeba zważyć cały pakiet w stosunku do ceny.

Nie jest to oczywiście jedyny telefon 5G na rynku w tej chwili - nie jest to nawet jedyny telefon Samsung 5G na rynku - ale jeśli jesteś w samym środku miasta, które ma już zasięg, Samsung Galaxy A90 5G oferuje doskonały stosunek jakości do ceny za korzystanie z tych super szybkich prędkości.

Zobacz także: Wszystko o telefonach Huawei

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria