Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka? Przeczytaj przed zakupem

Trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez telefonu, każdy dorosły by to potwierdził. Nic dziwnego, że urządzenie jest pożądanym gadżetem dla dzieci i młodzieży, więc prędzej czy później każdy rodzic stanie przed decyzją o zakupie i wyborze telefonu dla córki lub syna. Samodzielny wyjazd dziecka na obóz wakacyjny lub do następnej klasy to jeden z tych momentów, kiedy warto wyposażyć dziecko w pierwszy smartfon. Polecamy najlepsze modele na każdą kieszeń.

Kiedy kupić telefon dla dziecka?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - każde dziecko będzie zainteresowane smartfonem, niezależnie od tego, ile ma lat i jak jest wychowywane. Decyzja o zakupie telefonu dla dziecka powinna być oparta na konkretnej potrzebie, a nie na aktualnej modzie czy kaprysie dziecka. Rodzice muszą być po prostu przekonani, że telefon w rękach córki czy syna będzie nie tylko zabawką czy gadżetem, ale także urządzeniem o określonym przeznaczeniu. Zapewni to stały kontakt, poczucie komfortu i wzmocni relacje z rówieśnikami.

Dlatego smartfon na pewno przyda się, gdy dziecko ma napięty grafik, zaczyna wracać do domu ze szkoły na własną rękę lub wyjeżdża na obóz wakacyjny. Niezależnie od sytuacji, mówi się, że najlepszy czas na zakup pierwszego telefonu dla dziecka to 10-11 lat i więcej.

Klasyczny telefon czy smartfon dla dziecka?

Wielu rodziców, w obliczu wyboru pierwszego telefonu dla swojego dziecka, dokonuje wyboru pomiędzy klasycznym telefonem a smartfonem. Oczywiście, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Na przykład: klasyczny telefon jest łatwy w obsłudze, odporny na ewentualne upadki czy zarysowania, a także dzięki swojej funkcjonalności - przede wszystkim do telefonowania i wysyłania wiadomości tekstowych. Spełnia on swoją podstawową rolę w 100%, ale może nie służyć dziecku przez długi czas, ponieważ smartfon - nowocześniejszy i lepiej dostosowany do aktualnych potrzeb - szybko zastąpi starszy odpowiednik.

Model ekranu dotykowego daje możliwość oglądania filmów w serwisie YouTube, wysyłania wiadomości e-mail, oglądania i robienia zdjęć lub słuchania muzyki. Tak się składa, że to właśnie do tego dzieci w wieku 9-13 lat najczęściej używają swoich smartfonów.

Moderacja i edukacja jako priorytet

Zanim uczeń zacznie uczyć się gry na fortepianie, zaczyna od ćwiczenia prawidłowej postawy ciała, kontrolowania palców i całego ciała. To samo powinno dotyczyć telefonu - warto poprzedzić zakup smartfonu rozmową z dzieckiem o tym, jak korzystać z niego w sposób odpowiedzialny i do czego jest wykorzystywany. Oczywiste jest, że dziecko będzie uczyło się nowości z prędkością światła. Większość dzieci jeszcze przed posiadaniem własnego telefonu prawdopodobnie wiele się już nauczyła od rodziców lub ich przyjaciół, niemniej jednak naszym - rodziców - obowiązkiem jest wprowadzenie ich do świata technologii.

Przy korzystaniu ze smartphone'a przyda się również umiar - ważne jest, aby wspólnie ustalić, ile, jak i w jakich godzinach dziecko będzie mogło korzystać ze smartphone'a, ponieważ całkowita swoboda w tej kwestii nie jest wskazana. Muszą wiedzieć, z kim mogą się komunikować, kiedy muszą wyłączyć lub wyciszyć telefon, o czym muszą powiedzieć rodzicom. Wszystkie rodzaje aplikacji rodzicielskich i kontroli urządzeń pomogą nam w zarządzaniu korzystaniem z urządzenia przez nasze dziecko.

Jakie smartfony dla dziecka?

W przeszłości schemat był prosty, a scenariusz w rodzinie był powtarzalny - dziecko po prostu otrzymywało telefon od rodzica, gdy kupowało nowy. Dziś praktycznie każde smartfony oferują te same korzyści, a zakup nowego nie jest prawie żadnym obciążeniem dla domowego budżetu. Co więcej, dobry model można kupić już za 150-300 EUR. 

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria