Huawei P9 Lite recenzja: Dobry telefon w swoich czasach

W latach 2016-17, Smartfony Huawei serii P9 Lite były dobrą alternatywą dla imponującej Motoroli Moto G4, ale od czasu recenzji Nathana (poniżej), wiele się zmieniło. Pojawiło się wiele nowych telefonów, a sektor budżetowy naprawdę się rozwinął. Nie musisz już iść na kompromis na telefonie o wartości poniżej 200 funtów.

Tutaj Motorola Moto G6 Play jest lepszą alternatywą za mniej niż 150 funtów. Poniżej 200 funtów, wybralibyśmy jego rodzeństwo, Moto G6. Te dwa telefony mają nie tylko lepszy wyświetlacz, ale również spektakularne aparaty fotograficzne za cenę.

Huawei P9 Lite Recenzja

Smartfony Huawei zyskują w ostatnim czasie na jakości i popularności, ale do tej pory pozostawiły niski poziom na cześć swojej partnerskiej marki Honor. Zmieniło się to w przypadku Huawei P9 Lite, taniego smartfonu, który miał wcielić się w Moto G4 w swojej własnej grze.

P9 Lite to trzeci smartfon marki P9, który niedawno przejrzeliśmy i najtańszy z całej partii. Nie, żebyś to wiedział na pierwszy rzut oka. Wizualnie i fizycznie P9 Lite jest niezwykle podobny do rodzeństwa P9, a mimo to kosztuje tylko 190 funtów - to około połowy ceny P9 full-whack.

Dzieli się pięknymi, fazowanymi krawędziami i czystymi liniami swoich droższych braci i jest tak samo smukły i gładki. Błyszczące aluminiowe wykończenie zostało zrzucone na rzecz całkowicie czarnej, teksturowanej plastikowej karoserii, ale to dobrze - okazało się, że tył P9 zbyt łatwo uchwycił rysy i otarcia.

W sumie, za poniżej 200 funtów, Huawei P9 Lite jest niezwykle atrakcyjny. Jeśli wygląd jest dla Ciebie ważniejszy niż wszechstronne przedstawienie, to jest to więcej niż warte ceny wstępu.

Huawei P9 Lite: Wyświetlacz

Ale co z resztą telefonu? Zacznijmy od wyświetlacza, który, o dziwo biorąc pod uwagę monikera telefonu "Lite", jest prawie identyczny ze standardowym P9. Mierzy on 5,2 w narożniku do narożnika i ma taką samą rozdzielczość 1 920 x 1 080 - nie zdziwiłoby mnie wcale, gdyby odkryć, że jest to ten sam panel pod spodem.

Z technicznego punktu widzenia, jest to również najwyższej jakości wyświetlacz. Posiada współczynnik kontrastu 1,532:1, który jest doskonały, a to pomaga w tworzeniu obrazów z dużą siłą uderzenia. Pokrycie gamą kolorów sRGB na poziomie 98% jest świetne, gdy widzimy, że P9 Lite ma przewagę nad Moto G4 - naszym aktualnym mistrzem w dziedzinie smartfonów, który osiąga niższy poziom pokrycia 90% sRGB.

Szczytowa jasność też nie jest zła, przy 482cd/m2. Jasne, ta ponura brytyjska pogoda zimowa nie jest najlepszym testem, ale tego typu figura oznacza, że powinna być czytelna, gdy w końcu wyjdzie słońce. Nie jest on jednak tak jasny jak olśniewający panel Moto G4 539cd/m2.

Huawei P9 Lite: Wydajność i żywotność baterii

Wewnątrz Huawei P9 Lite wygląda na to, że ma wydajność przybitą na papierze. Posiada ośmiordzeniowy układ Kirin 960 taktowany zegarem 2GHz i jest połączony z 3GB pamięci RAM. Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem niezły smartfon, a dzięki 16 GB wbudowanej pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia do 128 GB), będzie tam też wystarczająco dużo miejsca na te ważne pliki i aplikacje.

Nie miałem żadnych skrupułów zanurzając się w wielu aplikacjach, a przeglądanie sieci w Chrome było płynne i ogólnie wolne od usterek. Nie czuje się tak zgrabnie jak jego większe rodzeństwo z szybszymi żetonami Kirin 955, ale znów Lite jest znacznie poniżej połowy ceny P9.

Wyniki analizy porównawczej są przyzwoite, jeśli nie rozbijają się o ziemię. Telefon uzyskał jedno-rdzeniowy wynik 770 i wielordzeniowy wynik 3.359 w Geekbench 4, a uruchomienie benchmarku przeglądarki Peacekeeper zwróciło wynik 1.105. Oba wyniki stawiają go przed Moto G4.

P9 Lite ma również największe osiągnięcia w zakresie wydajności gier. Wynik 8,3 klatek na sekundę w teście GFXBench Manhattan może nie zabrzmieć zbyt dobrze, ale G4 w Moto's ledwo co zeskrobał się przy 7. Wyniki w grze nie były zbyt uciążliwe, z najmniejszym spadkiem klatki tylko wtedy, gdy ekran był pełen wrogów i podmuchów lasera w Sky Force: Załadowane. Wszystkie inne gry, takie jak Trzy, działały bez przerwy.

Szkoda więc, że bateria P9 nie nadaje się do tabaki. Trwający nieco ponad dziewięć godzin w naszym ciągłym teście odtwarzania wideo, pozostaje tylko nieznacznie w tyle za podobnie cenionym Wileyfox Swift i jest znacznie w tyle za długotrwałymi 13-godzinnymi 39 minutami Moto G4.

Biorąc pod uwagę, że bateria telefonu jest dość duża, na 3,000mAh, jest to rozczarowujący wynik, zwłaszcza gdy zwykły P9 wyciskał ponad 11 godzin w tym samym teście. Możesz spodziewać się, że przez większość dni będziesz musiał sięgnąć po ładowarkę, zanim pójdziesz spać.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria