Huawei P30 Pro recenzja: bezprecedensowy aparat

Witamy w oficjalnej recenzji T3 Huawei P30 Pro, Twoim wszechstronnym przewodniku po każdym aspekcie gorącej nowej słuchawki od chińskiego producenta, począwszy od specyfikacji Huawei P30 Pro i ceny Huawei P30 Pro, aż po nasz szczegółowy podział sprzętu i funkcji telefonu. Mamy również informacje na temat najlepszych ofert Huawei P30 Pro, w tym informacje o cenach Huawei P30 Pro eBay.

I, po prostu, najnowszy okręt flagowy Huawei naprawdę jest telefonem do siedzenia i zwrócenia uwagi. Urządzenie jest nie tylko załadowane flagowym chipsetem Kirin 980, który zadebiutował w oszałamiającym Mate 20 Pro pod koniec ubiegłego roku, co jak pokazują benchmarki, jest błyskawicznie szybkie, ale P30 Pro jest także wyposażony w wiadra pamięci i przechowywania, mniejsze nacięcie, znacznie większy akumulator i przeprojektowany system kamer.

I to właśnie ten nowy system kamer naprawdę pomaga P30 Pro wyróżnić się z tłumu. Opierając się na 3-krotnym bezstratnym zoomie optycznym wprowadzonym w zeszłym roku w P20 Pro, Huawei prześcignął się w P30 Pro. Jeśli szukasz prawdziwie wyjątkowego aparatu fotograficznego dla smartfonów - lub masz nadzieję na założenie amatorskiej agencji detektywistycznej i potrzebujesz poważnego, potężnego zoomu w swojej kieszeni - to może po prostu być Twój następny telefon.

Jednak, jak to Huawei P30 Pro recenzja będzie miejmy nadzieję, że jasne, to słuchawka jest znacznie więcej niż tylko mocarstwa podejmowania zdjęć, i ma potencjał, aby być idealnym telefonem dla różnych użytkowników.

Huawei P30 Pro jest już teraz dostępny w różnych sklepach internetowych i sklepach na wysokich ulicach, w tym: Carphone Warehouse, EE, Vodafone, Mobiles.co.uk, Virgin Mobile, i oczywiście bezpośrednio z Huawei.

Cena Huawei P30 Pro wynosi obecnie 899 funtów za kartę SIM za darmo w wariancie z pamięcią 128 GB oraz 1.099 funtów za wersję z pamięcią 512 GB.

Ceny Huawei P30 Pro eBay wynoszą obecnie zaledwie 744,99 funtów za całkowicie nowe, zamknięte urządzenie.

HUAWEI P30 PRO RECENZJA: KAMERA

Z P30 Pro Huawei wziął pomysły, które wprowadził w zeszłym roku wraz z P20 Pro i z nimi prowadził. Imponujący 3-krotny bezstratny zoom optyczny, który pomógł P20 Pro zdobyć pięciogwiazdkową recenzję od nas w zeszłym roku, został zwiększony do 5-krotnego zoomu optycznego. Co więcej, istnieje także 10-krotny bezstratny hybrydowy zoom, który wykorzystuje wbudowaną w chipset Kirin 980 sztuczną inteligencję, aby wyostrzyć zdjęcia i usunąć wszelkie rozmycia wynikające z ruchów ręki. To naprawdę imponująca rzecz.

Oczywiście, ponieważ Huawei po prostu zwiększył ilość powiększenia, które otrzymujesz z najnowszej serii P, można wybaczyć, że myślisz, że jest to niewyobrażalna, lub iteracyjna aktualizacja formuły z ubiegłego roku.

Ale to byłaby sprzedaż Huawei P30 Pro bardzo krótka.

Galeria zdjęć kamery Huawei P30 Pro

Huawei nie poprzestał na ulepszaniu możliwości powiększenia. Zamiast tego, Huawei przebudował cały system kamer od podstaw - jest to kompletny remont, który rozpoczyna się od sensora w nowym, poczwórnym systemie kamer. Zamiast wybierać czujnik RGB (Red-Green-Blue), jak dosłownie każdy inny producent smartfonów na świecie, Huawei zdecydował się na użycie czujnika RYYB (Red-Yellow-Yellow-Blue) w P30 Pro. Dzieje się tak, ponieważ żółte czujniki mogą pochłaniać dwa razy więcej światła niż ich zielone odpowiedniki, co oznacza, że po każdym naciśnięciu spustu migawki mogą zebrać o wiele więcej informacji.

Wszystkie te dodatkowe informacje są przetwarzane i chrupane przez wbudowaną sztuczną inteligencję Huawei w celu poprawy powiększenia i słabego oświetlenia obrazów. Jednak, jak można się spodziewać, porzucenie konfiguracji RGB widocznej wszędzie indziej w branży smartfonów wymaga dość fundamentalnego przemyślenia sposobu przetwarzania informacji zebranych przez kamerę. Huawei mówi, że pracują nad tą zmianą od lat, ale dopiero co udało im się wprowadzić to rozwiązanie na rynek. Mówi również, że jest to jedna z jedynych firm, które mogą zaprojektować tego typu zmiany, ponieważ buduje krzem i dostawców usług internetowych dla swoich telefonów.

Przejście na czujnik RYYB wymagało również od Huawei przeprojektowania sposobu, w jaki jego procesor sygnału obrazowego Kirin 980 obsługuje wejście z kamery. Firma najwyraźniej wierzy, że wszystkie te zmiany spowodują uzyskanie bardziej szczegółowych obrazów, lepszego zbliżenia hybrydowego i lepszych parametrów przy słabym oświetleniu. W trakcie naszych pełnych testów z użyciem słuchawki szybko okazało się, że zmiany te rzeczywiście doprowadziły do powstania ulepszonego, super wszechstronnego systemu kamer.

Fotografie są bardzo ostre i pełne żywych kolorów. Na szczęście, zdjęcia nie są tak zygzakowate i przesycone jak Samsung Galaxy S10. Jak można się spodziewać po nowoczesnym, flagowym smartfonie, istnieje możliwość dodania rozmycia w stylu bokeh za obiektem zdjęcia. Chociaż nie jest to tak wyrafinowane i realistyczne, jak iPhone XS, to stoi toe-to-toe z najlepszych z Google Pixel 3XL i Samsung Galaxy S10 Plus. Istnieje również ultra-szeroki obiektyw, który może stworzyć kilka porywająco oryginalnych zdjęć (może być również przydatne podczas zwiedzania, aby wcisnąć cały wieżowiec do swojego zdjęcia rodzinnego).

Na koniec, jest jeszcze funkcja zoom. To jest łatwo gwiazda pokazu. 

Bezstratny 5-krotny zoom optyczny jest fenomenalny, jeśli chodzi o uchwycenie szczegółów na odległość, które w przeciwnym razie byłyby niewidoczne. W naszym krótkim czasie z P30 Pro udało nam się powiększyć elementy architektoniczne po przeciwnej stronie ulicy z krystalicznie czystą jakością. Funkcja ta zmieni Twoją fotografię koncertową - czy zgodzisz się z ludźmi kręcącymi koncerty, to dyskusja po raz kolejny - i całe mnóstwo innych codziennych ujęć. I nie jest to nawet najbardziej imponująca funkcja zoomu.

Hybrydowy 10-krotny zoom Huawei, który, jak twierdzi, jest całkowicie bezstratny, wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania tego, co jest na zdjęciu oraz do poprawiania i wyostrzania wszelkich szczegółów, które mogły zostać utracone w cyfrowym zoomie. To naprawdę imponująca rzecz. Tekst działa szczególnie dobrze. Na przykład, byliśmy w stanie zbliżyć się do małego znaku drogowego za pomocą 10-krotnego zbliżenia hybrydowego na drugim końcu ruchliwej londyńskiej ulicy - tylko po to, by znaleźć otrzymany obraz prawie tak ostry, jakbyśmy stali obok niego, gdy naciskaliśmy spust migawki. Zgoda, nie wszystko wychodzi tak krystalicznie czyste jak tekst bólu. Niezależnie od tego, jakie algorytmy działają za kulisami w hybrydowym systemie powiększania, niektóre osoby znajdujące się wokół znaku na naszym zdjęciu wyglądają na nieco zaostrzone i nieporęczne.

Wszystkie zdolności zoomowe Huawei P30 Pro ...

Aby osiągnąć ten imponujący zoom, Huawei wykorzystuje czterokrotny system kamer, który łączy w sobie 40-megapikselową kamerę szerokokątną f/1,6 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS), 20-megapikselowy czujnik ultraszerokokątny, 8-megapikselowy czujnik teleobiektywu oraz obiektyw czasu lotu (ToF) z oświetlaczem zalewowym. Ten ostatni wykorzystywany jest do radykalnej poprawy rozmycia w stylu bokeh za obiektem zdjęcia w stylu portretowym. Dzięki przyszłym aktualizacjom oprogramowania Huawei mówi, że ToF będzie mógł również mierzyć obiekty i ludzi z celownika, podobnie jak aplikacja Measure wbudowana w najnowsze wersje iOS firmy Apple.

Huawei stosuje zarówno optyczną stabilizację obrazu (OIS), jak i cyfrową stabilizację zasilaną sztuczną inteligencją, aby usunąć wszelkie ślady chybotania ze zdjęć i filmów - co jest niezwykle ważne, gdy próbujesz ułożyć ujęcie w 10-krotnym powiększeniu na ruchliwej ulicy, zaufaj nam.

System ten pomaga również zminimalizować rozmycie obrazu na zdjęciach wykonanych w dedykowanym trybie nocnym, który utrzymuje otwartą migawkę przez dłuższy czas, aby wyciągnąć jak najwięcej światła ze sceny. 

Mówiąc o fotografii nocnej, możliwości nowego P30 Pro w słabym oświetleniu są bardzo imponujące - słuchawka zapewnia 409 600 poziomów czułości ISO w porównaniu z zaledwie 102 400, które były oferowane w P20 Pro. Dzięki temu robienie zdjęć nawet w naprawdę słabym oświetleniu, np. w bibliotece w całkowitej ciemności, jest niezwykle łatwe i stosunkowo nieporuszone.

W przeciwieństwie do wielu innych konkurencyjnych urządzeń w cenie P30 Pro, których tryby niskiego oświetlenia oferują poprawę wyrazistości i ostrości, ale zachowują estetykę w nocy, P30 Pro radykalnie zmienia ogólne oświetlenie obrazu. Zdjęcia wykonane w ciemnych pomieszczeniach nagle wyglądają tak, jakby zostały zrobione na przykład wieczorem.

Powyższy obraz, na przykład, który został zrobiony w ciemnej bibliotece, wygląda na obrazie jakby był zrobiony z włączonymi światłami w pokoju. Podobnie, podczas oglądania tych książek gołym okiem było niezwykle trudno wydobyć ich tytuły, jednak tutaj, w trybie nocnym, tak nie jest.

Czy Tryb Nocny skłoni Cię do robienia lepszych lub bardziej kreatywnych zdjęć? Nie, chyba nie. Nie wyobrażamy sobie, byś powiesił zdjęcie w Trybie Nocnym na ścianie lub wygrał konkurs fotograficzny z pstryknięciem, ponieważ w wielkim schemacie rzeczy jakość obrazu nie jest genialna. Ale jeśli koniecznie musisz zrobić coś w ciemności lub w bardzo słabym świetle, to pozwala ci to zrobić.

HUAWEI P30 PRO RECENZJA: PROJEKTOWANIE I WYŚWIETLANIE

Z przodu P30 Huawei wyszczuplił małe nacięcie w górnej części wyświetlacza - bardzo podobne do tego, co zrobił OnePlus, gdy w zeszłym roku przeniósł się z OnePlus 6 do 6T. Dzięki temu Huawei mógł zwiększyć rozmiar ekranu z 6,1-calowego panelu widzianego w P20 Pro do większego 6,47-calowego ekranu FHD+ o rozdzielczości OLED 19,5:9. Wyświetlacz wygląda solidnie - jest kolorowy i żywy. Rozdzielczość FHD+ oznacza, że jest on daleki od najostrzejszego wyświetlacza na rynku, ale przy normalnej odległości widzenia - czyli na końcu ramienia - jest absolutnie w porządku.

Za nasze pieniądze, nie jest to tak błyskotliwe jak panele AMOLED z serii Galaxy S10, które są prawdziwie szczękowe. Mimo to, wyświetlacz w Huawei P30 Pro jest o wiele ładniejszy niż cokolwiek w serii Google Pixel 3, która nadal ma nieprzyjazny, zimny wygląd i nie ma żadnego popu w tym panelu.

Pomimo mniejszych rozmiarów nacięcia, Huawei zdołał wcisnąć imponującą 32-megapikselową kamerę skierowaną do przodu w wycięcie. Nowa kamera selfie obsługuje technologię Super HDR, która pomaga zachować więcej szczegółów w cieniach i rozjaśnieniach - nawet jeśli bezpośrednio za Tobą znajduje się ostre źródło światła.

Jeśli chodzi o logowanie się do telefonu i uwierzytelnianie bezpiecznych aplikacji i transakcji, Huawei zdecydował się na skaner odcisków palców z wyświetlaczem. Niestety, nie jest to wymyślna odmiana ultradźwiękowa, jaką można znaleźć w Galaxy S10, która działa w deszczu i pocie czoła, jest to czujnik optyczny, jak te używane w OnePlus 6T i Mate 20 Pro. Huawei mówi, że jest dokładniejszy i szybszy niż ten drugi, który wydaje się zatrzymywać w naszych testach, ale szkoda, że flagowy P seria nie używa tych samych najnowocześniejszych technologii, jak jego Android rywali.

Co do samej konstrukcji telefonu, nie ma wątpliwości, że jest to słuchawka premium. Dni tandetnego, pustego w dotyku aluminium w modelach Huawei P9 i P10 już dawno minęły. Wygięte szkło i metalowa obudowa P30 Pro sprawia wrażenie solidnej słuchawki. Jednak Huawei wciąż nie ma takiego wyrafinowania, jakie można spotkać u innych producentów. P30 Pro nie może być tak wyrafinowana jak Galaxy S10 Plus. I to jest długa droga od dopasowania i wykończenia, które otrzymujesz z produktami Apple. Nie jest to problem sam w sobie, ale kiedy Huawei konkuruje bezpośrednio z tymi słuchawkami w cenie, to na pewno warto zwrócić uwagę.

Wreszcie, Huawei zachował również oszałamiające, mieniące się "gradientem" wykończenia kolorystyczne, które wprowadził w zeszłym roku w serii P20 - dodając szereg różnych opcji.

W sumie P30 Pro jest dostępny w pięciu wykończeniach, znanych jako Breathing Crystal, Amber Sunrise, Pearl White, Black i Aurora. Nowe kolorowe obudowy na P30 są absolutnie oszałamiające i naprawdę pomóc mu wyróżnić się z morza nie do odróżnienia aluminiowych urządzeń z systemem Android.

Zobacz także: Telefony Xiaomi Pocophone

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria