Wytrzymały laptop do zadań biznesowych

Laptopy biznesowe są wbrew pozorom bardzo specyficzną grupą urządzeń, od której wymaga się nie tylko wydajności w pracy, ale również wytrzymałości oraz odporności na dość intensywne użytkowanie. Nic więc dziwnego, że za tego typu rozwiązania trzeba zapłacić nieco więcej. Poznajmy propozycje w cenie około 3500 złotych.

Jeśli chcemy przeznaczyć około 3500 złotych na laptop biznesowy, mamy dość spory wybór, choć jak to zwykle bywa, musimy pogodzić się z pewnymi uproszczeniami i oszczędnościami. Tak, w tej cenie także spotkamy się z pewnymi ustępstwami, choć będą one mniej dotkliwe, niż w tańszych rozwiązaniach.

W tej cenie powinniśmy już liczyć na dobrą matrycę, solidną obudowę, a to ważne w tego typu laptopach, czy też na dysk SSD, choć o mniejszej pojemności. Nie jest to jednak problem, gdyż laptop biznesowy ma służyć do pracy, a multimedia można przechowywać na dysku zewnętrznym bądź pamięci USB. Pamiętajmy, że są to urządzenia nakierowane na jeden cel, więc brak dedykowanej karty graficznej lub innych funkcji nie można traktować jak wadę. Poznajmy więc najciekawsze propozycje w cenie około 3500 złotych.

Pierwszą propozycja jest model Lenovo ThinkPad E560 wyposażony w mocny procesor Intel Core i5 szóstej generacji (Skylake) o oznaczeniu 6200U i taktowaniu rdzenia na poziomie 2,8 GHz. Wspomaga go pamięć RAM o pojemności 8 GB. Istnieje jednak możliwość rozbudowy pamięci do 16 GB. Matowa matryca LED o przekątnej 15,6 cala charakteryzuje się rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli), natomiast za generowanie obrazu odpowiada zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 520.

Na uwagę zasługuje z pewnością bardzo szybki dysk SSD o pojemności 192 GB. Nie jest to wiele, ale wystarczy na swobodne korzystanie z najważniejszych programów. Na dane można przeznaczyć dysk zewnętrzny, który podłączymy do komputera za pośrednictwem jednego z trzech portów USB 3.0. Jest również jeden port USB 3.1. Ponadto zastosowano czytnik kart pamięci, złącze replikatora portów, wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe, port VGA (D-Sub) oraz HDMI. Całość zamknięto w tradycyjnej dla tej serii czarnej obudowy o chropowatej powierzchni.

Świetną alternatywą dla powyższego laptopa biznesowego może być model Dell Inspiron 5567. W tym przypadku również producent postawił na matową matrycę LED o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Na uwagę zasługuje najnowszy procesor Intel Core i7 siódmej generacji (Kaby Lake) o oznaczeniu 7500U i taktowaniu nawet 3,5 GHz w trybie Turbo. Ponadto na pokładzie znajdziemy 8 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4 z możliwością rozbudowy do 32 GB. Jest także układ graficzny AMD Radeon R7 M445 z 4 GB pamięci GDDR5 oraz zintegrowana karta Intel HD Graphics 620. Na dane, multimedia i gry przeznaczono tradycyjny dysk SSD o pojemności 256 GB. W tym modelu znajdziemy jeden port USB 2.0 oraz dwa porty USB 3.0.

Co prawda w drugiej propozycji nie uświadczymy mocnej obudowy biznesowej, ale jeśli komuś zależy na nowoczesnej i eleganckiej stylistyce, z pewnością będzie zadowolony. Jeśli chodzi o wydajność i sprawność działania, drugi model z pewnością zapewni lepsze wrażenia przy praktycznie tej samej cenie.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria