Nadchodzi finansowy boom w branży rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej

Mówi się, że do roku 2020 branża wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości będzie osiągać wartość aż 162 mld dolarów. Popularyzacja nowych technologii obrazowania będzie możliwa również dlatego, że wiele urządzeń zaczyna obecnie tanieć. Dzięki temu rosnąć będzie również wykładniczy wzrost treści filmów gier czy aplikacji.

Ponad połowa zysków pochodzić będzie z urządzenie VR oaz AR. Dochody z oprogramowania, treści i usług, które związane będą z nowymi technologiami mają z każdym rokiem cały czas rosnąć. Długi czas wydawało się, że rzeczywistość wirtualna i rozszerzona to jedynie domena nauki i fantastyki. Okazuje się jednak, że już niedługo będzie się to mocno zmieniać. Postęp technologiczny jest bowiem tak szybki, że mamy dostęp do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w takiej mierze, która jeszcze nie tak dawno nie była znana.

Dostępne są powszechnie usługi produkty, które nam na to pozwalają i cały czas pracuje się nad ich stałym udoskonalaniem. Mamy nowoczesne treści, które wyświetlane są w obydwu technologiach, to nam pokazuje również jak bardzo mocno rynek idzie obecnie do przodu. Analitycy przekonują nas, że z uwagi na mniej dynamiczny rozwój rzeczywistości AR większość zysków będzie trafiać obecnie do tych firm, które chcą się koncentrować na rzeczywistości wirtualnej.

Okazuje się bowiem, że najwięksi gracze na rynku VR cały czas idą do przodu i mają wiele udanych propozycji. Co bardzo ważne dla tego rynku to na pewno fakt, że w kolejnych latach pojawiać się ma jeszcze więcej tanich urządzeń, które sprawią, że technologie rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz treści dostępne w takiej formie będą również dostępne dla odbiorcy masowego.

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że będzie to niemożliwe, ale rozwój branży VR oraz AR jest tak szybki, że te tanie urządzenia rzeczywiście są już w zasięgu ręki i powinny się pojawiać w dostępie dla wszystkich. Informacje na temat rozwoju w branży wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości są zaskakujące, ale na pewno warto się nimi zainteresować.

Warto zobaczyć w jakim kierunku ten rynek będzie szedł i jakich zmian można się spodziewać.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria