Paryż Motor Show 2016 i natłok premier

Paryż Motor Show 2016 to impreza, która jest z nami już 118 lat. Po raz pierwszy targi odbyły się w 1898 roku i tak ta coroczna impreza, organizowana na zmianę z Frankfurtem, jest z nami do dzisiaj. Obok Genewy i Detroit są to najważniejsze targi samochodowe naszego globu.

Jak ważne?

Wystarczy powiedzieć, że Paryż Motor Show 2014 odwiedziło ponad 1,2 miliona osób, dzięki czemu były to w tamtym roku największe targi samochodowe świata. Nie może zatem dziwić, że i w tym roku swoją obecność zapowiedziały wszystkie najważniejsze marki, od tych przeznaczonych na typowy rynek konsumencki, po producentów pojazdów najwyższej klasy dla najbogatszej elity. Tegoroczne targi w Paryżu będą trwały przez pierwsze szesnaście dni października.

Możemy spodziewać się, że oprócz klasycznych samochodów z napędem spalinowym zobaczymy szeroką gamę hybryd oraz zdobywające coraz większą popularność samochody elektryczne. Niestety, na przyjazd do Francji nie zdecydowały się Volvo i Lamborghini. Dla Volvo jest to kwestia głównie finansowa, ponieważ firma ma ostatnio problemy i w Europie pojawi się tylko w Genewie. Lamborghini nie podało powodów nieobecności. Niezależnie od braku tych dwóch wielkich firm, Paryż Motor Show 2016 powinien być pełny najróżniejszych atrakcji.

Zaskoczy na pewno Skoda, która do tej pory nie miała w swojej ofercie dużego SUVa i zapowiedziany model Kodiaq na pewno wzbudzi duże zainteresowanie. W szranki z tym modelem stanąć ma odnowiona wersja Touarega od Volkswagena oraz nie potwierdzone jeszcze audi Q5. Nie zawiedzie także Mercedes. Niemcy zapowiadają, że najciekawszym elementem ich propozycji będzie topowy model klasy E, konkretnie E 63 AMG. Uwagę od niego będą próbowali odciągać Włosi z Maserati dzięki swojemu flagowemu sedanowi, Quattroporte.

Zaraz obok niego będzie stała nowa wersja Panamery od Porshe, więc na pewno warto będzie się wybrać w te okolice. Francja reprezentowana będzie przez Citroena z nowym C3, Renault odświeżające swoje Clio, a także przez Peugeota prezentującego model 3008.

Eksperci spodziewają się, że mimo wszystko cały show skradnie konkurencji Volkswagen. Niemiecki producent po raz pierwszy na targach Paryż Motor Show 2016 przedstawi bowiem Golfa VIII, kolejne wydanie tego kultowego samochodu, dla wielu symbol marki. Czy będzie to tylko lifting, czy możemy liczyć na coś więcej?

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria