Paliwa z dodatkami – nowe życie dla naszych samochodów.

Na każdej stacji benzynowej i w każdym sklepie z artykułami motoryzacyjnymi na półkach, jest przebogaty asortyment dodatków do paliwa. Tak naprawdę nikt z nas do końca nie wie czy takie dodatki są potrzebne dla naszych samochodów i czy naprawdę funkcjonuje po nich dużo lepiej, zawsze targają nami wątpliwości.

Innym pytaniem jest co z tej oferty będzie najlepsze i co wybrać?

Etykiety na półkach kuszą, jednak większość kierowców wychodzi z założenia że wystarczy zwykłe tankowanie, a dodatki to zbytek bez których można się obejść. Producenci i dystrybutorzy takich specyfików starają si e na różne sposoby przekonać do wypróbowania określonych substancji, obniżając cenę lub rozpowszechniając reklamę, ale nie zawsze sprawdza się to w polskich realiach. Większość samochodów mających po kilkanaście lat jeździ dosłownie na wszystkim i żadne dodatki nie są im potrzebne.

Sytuacja zmienia się jeśli mamy nowszy samochód i tutaj jakość paliwa znacznie wpływa na pracę silnika. Warto więc tankować na renomowanych stacjach benzynowych , co daje nam pewność dobrej jakości paliwa.

Jeśli wlewamy benzynę o dobrej jakości to po co dodawać cokolwiek jeszcze do baku?

Taki to rozumowania ma większość kierowców. Silnik samochodu, szczególnie takiego nowszej generacji, to niezwykle skomplikowana i precyzyjna maszyna. W czasie pracy przetacza setki litrów paliwa, które zawsze zawiera pewną ilość wody i zanieczyszczeń osadzających się po pewnym czasie na wewnętrznych elementach.

Największym wrogiem samochodu jest korozja, którą dostrzegamy gołym okiem na zewnątrz, ale to co wilgoć robi w środku jest już poza zasięgiem, widzimy tylko korodowanie kolejnych elementów. Substancje które możemy dodać do paliwa, sprawiają że silnik po prostu będzie lżej pracował, ponieważ takie produkty podwyższają liczbę oktanową paliwa i działają zapobiegawczo korozji silnika. Regularne ich stosowanie da się po pewnym czasie odczuć podczas prowadzenia samochodu, ponieważ auto zwiększy swoją moc i zmniejszy ilość zużytego paliwa.

Pozostaje pytanie jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni dla naszego auta? Jak go wybrać?

Zacznijmy od oceny tego jakie są największe potrzeby naszego auta i warto tutaj poradzić się dobrego mechanika. Jeśli zna nasze auto to powinien wskazać od razu rodzaj preparatu który będzie dobrze służył dla pracy auta. Można tez poradzić się u pracownika sklepu motoryzacyjnego jeśli zaobserwujemy niepokojące sygnały w pracy samochodu. Zwróćmy uwagę, że dodatki do paliwa są zupełnie inne dla silników benzynowych, a inne dla silników napędzanych olejem napędowym. Jeśli nie znamy marki producenta specyfiku który chcemy kupić, upewnijmy się czy na pewno dobrze wybraliśmy.

Lepiej kupić bardziej znaną, renomowaną markę, tym bardziej jeśli poleca się do konkretnej marki samochodu, niż ryzykować i kupować jakiś byle jaki produkt zastępczy. Wśród produktów poprawiających pracę silnika znajdziemy niezliczoną ilość specyfików, wśród których naprawdę można się pogubić. Do każdego silnika napędzanego innym paliwem znajdziemy osobny produkt. Niektóre są w formie koncentratu, inne bardziej rozcieńczone.

Niektórych dodatków do paliw nie wolno dodawać ich przy każdym tankowaniu, tylko co określoną liczbę kilometrów. Są też tzw. depresatory do paliwa oraz polepszacze spalania, które możemy spokojnie dodawać do każdego tankowania.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria