Jak konserwować skórę samochodową?

Konserwacja skóry samochodowej to temat, który jest pełen złych informacji i złych opinii. Witamy w nowym świecie Internetu i tym, co lubię nazywać wiekiem przeciążenia informacyjnego! Internet stał się dziś prawdziwie miłosnym/nienawistnym związkiem, jak każdy, kto ma swoją opinię, ma teraz miejsce na wyrażenie swojej opinii.


Zaczynając od podstaw

Przekonałem się, że jako ludzie często komplikujemy proste rzeczy i zbytnio upraszczamy bardziej skomplikowane. Pielęgnacja skóry samochodowej jest obszarem, w którym ludzie wydają się chcieć nadmiernie upraszczać obszar, który niekoniecznie jest nadmiernie skomplikowany, ale jest obszarem, o którym większość ludzi pozostaje nieświadoma.

Podstawy czyszczenia skóry:

Jeśli znalazłeś tę stronę w poszukiwaniu właściwego czyszczenia skóry samochodowej, możesz przejść od razu do czyszczenia swoich skórzanych fotelików samochodowych. Polecam to właśnie od czasu, gdy cel tej strony projektuje kłaść fundamenty więc ty możesz być wymieniony wśród mniejszości społeczeństwa zwanego poinformowanym!

Kondycjonowanie skórzanych foteli samochodowych:

Jeśli jesteś jednym z nadmiaru wzmacniacz świata i starają się obejść bardziej krytyczną część właściwej pielęgnacji skóry samochodowej, szukając najlepszych w kondycjonerach samochodowych, można przejść do kondycjonowania skóry dla swojego samochodu. Oczywiście nie polecam tego jeszcze albo bez wykształcenia się czytając tę stronę, ponieważ strona ta sama w sobie jest poświęcona tworzeniu podstaw wiedzy, tak aby pomóc Ci stać się świadomym konsumentem i właścicielem samochodu.

Dowiedz się więcej o pielęgnacji tapicerki skórzanej w samochodzie na https://sklep.motogo.pl/jaki-zestaw-do-czyszczenia-i-konserwacji-skor >>

Garbowanie skór

Jeśli chodzi o skórę samochodową i rzeczywisty proces garbowania skóry, nie jest krytyczne, aby nawet wyjaśnić niekończące się zmienne procesu garbowania skóry. Istnieje wiele sposobów "garbowania" skóry i wiele substancji chemicznych, które mogą być z tym związane. Ważniejszym elementem w rozumieniu pielęgnacji skóry samochodowej jest wiele sposobów, na jakie skóra samochodowa jest barwiona i wykańczana.

Skorygowana skóra ziarnista

Zaczynam od tego typu skóry, ponieważ jest to najczęściej spotykany rodzaj wykończenia skóry. Skorygowana skóra licowa, jak sama nazwa wskazuje, jest skórą, która jest uważana za znajdującą się na najniższym końcu wykończonej skóry. Została ona "skorygowana" poprzez sztuczne stworzenie jednolitej tekstury (lub usłojenia), poprzez zaimponowanie pożądaną strukturą wraz z barwnikami anilinowymi, pigmentami kolorystycznymi, a następnie wykończona bezbarwnym lakierem nawierzchniowym.

Tak więc, o ile materiał, z którego wykonany jest ten "naturalny" produkt, rzeczywiście pochodzi z natury, o tyle końcowy rezultat jest bardzo mały i prawdziwie naturalny. Kolor, faktura i odczucia zostały zmienione, aby stworzyć dość trwały i jednolity materiał, który teraz został przekształcony w skórzane siedzisko, na którym siedzi twój tyłek.

Pełna skóra anilinowa

Skóra pełna anilinowa otrzymuje swoją nazwę od barwników anilinowych używanych do namaczania skór, które przenikają przez skórę i nadają jej kolor. Te przezroczyste barwniki nie maskują ani nie zakrywają całkowicie naturalnych oznakowań, przebarwień, blizn lub innych niezgodności skóry. Przy tym, tylko około 3% wszystkich skór jest wykończonych w ten sposób, ponieważ tylko najdrobniejsza, wolna od wad część każdej skóry będzie w ten sposób wykończona.

Skóra półaliniowa

Niektóre samochody z wyższej półki nadal używają tzw. skóry półanilinowej. Jest to skóra, która początkowo była barwiona barwnikami anilinowymi, ale została również zabarwiona nieprzezroczystymi pigmentami, aby stworzyć jednolitą barwę, ale nie została skorygowana o teksturę ziarna. Drobne niedoskonałości i skazy mogą być nadal widoczne, jeśli dokładnie przyjrzymy się tym rodzajom skór samochodowych. Skóry półanilinowe można znaleźć tylko w najwyższej klasy samochodach. Skóry te zostały jeszcze wykończone przezroczystą powłoką z żywicy ochronnej i dlatego nadal pozostają bardzo odporne na naturalne zużycie w codziennym użytkowaniu. Niewiele samochodów, nawet w samochodach z wyższej półki, używa skórzanych foteli półanilinowych.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria