Jak dojechać na lotnisko w Modlinie – poradnik

Jeśli chcecie lecieć z Modlina to podpowiemy Wam jak można się tam wygodnie dostać. Na to lotnisko, które znajduje się mniej więcej około 35 km od centrum miasta będzie się można dostać Koleją Mazowiecką z przesiadką na busa do terminala w sumie około 50 minut, ModlinBusem z Młocin około 25 minut i z centrum około 50 minut, taksówką Taxi Modlin i także własnym pojazdem około 30-45 minut. 

Oszacowany czas dotyczy trasy: centrum Warszawy->Lotnisko Warszawa/Modlin.

Podróż pociągiem Kolei Mazowieckich oraz TLK

Pociągi Kolei Mazowieckich, do których należy wsiadać będą podróżować z Warszawy Centralnej, Gdańskiej i Lotniska Chopina. Dowożą one pasażrów do stacji w Modlinie około 4 kn od lotniska i tam już ruszają do akcji shuttle busy, które dowożą pod terminal. W sumie kosztuje to 15 złotych. W tej cenie będzie już znajdować się koszt jaki będzie trzeba ponosić również na busa do terminala. Na stacji kolejowej w Modlinie zatrzymują się także pociągi dalekobieżne z TLK w realizacjach takich jak Warszawa – Olsztyn, Bielsko Biała – Olsztyn, Kraków – Olsztyn, Kraków – Kołobrzeg. W ten sposób poprawia się dojazd do lotniska z innych miast w naszym kraju między innymi Katowic, Kielc, Krakowa, Radomia czy Częstochowy.

ModlinBusem – bezpośrednio przed terminal

Specjalnie oznakowany autokar będzie zabierał pasażerów z przystanku, który znajduje się na parkingu blisko PKiN. Czas przejazdu to około 50 min i po tym czasie co ważne znajdziemy się już bezpośrednio przed terminalem. Po drodze można się dosiadać również na Młocinach i z tego miejsca podróż to około 25 minut. Rozkład jaki ma Modlin Bus jest tak przygotowany, że ma być dopasowany do rozkładu lotów. Ceny są zróżnicowane i może to być poniżej 10 złotych, ale również kilkadziesiąt. Im wcześniej kupujemy bilet tym taniej go dostaniemy. Oczywiście tańszy jest także bilet kupowany w  sieci. Ten wybór Modlinbusa może być kosztowny, ale ludzie się na to decydują, ponieważ o nic już nie trzeba się martwić, bezpośrednio dostaniemy się bowiem pod sam terminal. 

dojazd do lotniska modlin

Taksówką na lotnisko

To również komfortowa opcja, ale kosztowna. Lotnisko współpracuje obecnie z dwoma korporacjami Sawa taxi oraz Taxi Modlin. Sześć stanowisk dla tych pojazdów znajduje się w dobrym miejscu bezpośrednio przy wejściu do terminala na wysokości przylotów. Koszt przejazdu będzie stały i wynosi między 119 a 249 złotych za podróż. 

Własne auto

To opcja komfortowa, dojazd jest już całkiem dobry, ale jedyne co będzie trzeba załatwić to miejsce parkingowe. Lotnisko ma specjalny parking, gdzie będzie można zostawić auto na dłużej. W okolicy lotniska funkcjonuje również wiele prywatnych parkingów. Podróż będzie nam z centrum zajmować około 40 minut, ale jest komfortowa, ponieważ jedziemy swoim autem, nie trzeba się męczyć w autobusie, jest pełen komfort. Dodatkowo z parkingu dostaniemy szanse na to, by być transportowanym bezpośrednio na terminal, dlatego nie ma z tym żadnych problemów, warto to wykorzystywać. własne auto na pewno będzie taką kuszącą propozycją.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria