Hydrofobizacja – efekt niewidocznej wycieraczki

W okresie gorszych warunków atmosferycznych zbiera się na szybach samochodowych kurz i brud. Jednak najbardziej utrudniać jazdę będą opady deszczu oraz śniegu, które zmniejszą widoczność. Ograniczenie wpływu warunków atmosferycznych będzie możliwe po zastosowaniu hydrofobizacji. Wykorzystywana od lat między innymi na szybach w samolotach hydrofobizacja będzie polegać na nadaniu materiałowi właściwości, które utrudnią przyleganie wody. Szyby, które są poddane temu zabiegowi mają specjalną powłokę, która sprawi, że cząsteczki wody i brudu nie będą miały przyczepności. Przy odpowiedniej prędkości samochodu nie będzie osiadania deszczu czy śniegu na szybach, ale samoczynnie będą one spływać z ich powierzchni. W ten sposób używanie wycieraczek nie jest potrzebne. Poprawiać się będzie również widoczność w trakcie jazdy. 

 

Lepsza widoczność, czystsze szyby

Po tym jak nałożona będzie powłoka przez specjalistów można uzyskać lepszą widoczność w czasie prowadzenia samochodu nawet, gdy warunki atmosferyczne są złe. Woda będzie spływać samoczynnie i nie będą zostawać smugi czy zanieczyszczenia. Powłoka zmniejszy podatność na zabrudzenie mniej więcej o jakieś 70%. Jednocześnie ostrość widzenia będzie się poprawiać. Nie będzie trzeba używać płynu do spryskiwaczy, efekt jaki daje taka wycieraczka jest widoczny już przy prędkości około 60-70 km na godzinę i mamy swobodne spływanie wody, co doskonale działa na widoczność. 

Hydrofobizacja – profesjonalnie

Każdy zabieg będzie realizowany prze specjalistów, tylko wtedy można oczekiwać, że będzie wykonany prawidłowo z odpowiednim efektem, będzie można także wyeliminować ryzyko uszkodzenia tych elementów. Pokrycie powierzchni szyb z użyciem nanopowłoki hydrofobowej jest realizowane w serwisach w dobrych warunkach i przy zachowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności. Nałożona powłoka będzie odporna na ścieranie, gwarantuje odpowiednie właściwości przez okres około roku albo do 10 tysięcy przejechanych kilometrów na przedniej szybie a aż do około 60 tysięcy w przypadku bocznych szyb. Po tym okresie będzie trzeba przygotować nową powłokę. Zabieg jest realizowany po stronie zewnętrznej, można go stosować na wszystkich szybach w samochodzie. jednak trzeba pamiętać, że jeśli potem będziemy korzystać z myjni automatycznej należy wybrać program bez woskowania. Koszt powłoki to około 50 złotych a czas trwania nałożenia to mniej więcej pół godziny. Inwestycja w powłokę nie jest szczególnie kosztowna, a zyski jakie można dzięki temu uzyskać są rzeczywiście warte tej inwestycji.

Więcej na powlokihydrofobowe.com.pl 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria