Części do bmw

BMW, czy też Bayerische Motoren Werke to niemieckie przedsiębiorstwo założone 7 marca 1016 roku przez Gustava Otto. Bawarskie Zakłady Silnikowe powstały z inicjatywy człowieka, który już wcześniej dał się poznać nie tylko jako konstruktor, ale i producent silników lotniczych i samolotów.

Jego wysiłki były wspierane przez szwajcarskiego konstruktora Karla Rappa, a siła oddziaływania duetu musiała imponować. Obaj panowie mieli już do czynienia z tworzeniem samolotów i silników do nich, gdy połączyły się ich drogi, początkowo jednak nie zakładano, że wspólne przedsięwzięcie będzie rewolucjonizowało rynek motoryzacyjny. Pierwsze lata firmy upłynęły pod znakiem tworzenia silników wykorzystywanych nie tylko przez samoloty wojskowe, ale i przez lekkie samoloty treningowe oraz samoloty zwiadowcze.

W 1920 doszło do opracowania charakterystycznego logo przedsiębiorstwa – niebiesko-białej szachownicy, a choć logo było poddawane kosmetycznym zmianom – przetrwało do dziś. W czasie pierwszej wojny światowej koncern mógł rozwijać się szczególnie dynamicznie, przedsiębiorstwo otrzymywało bowiem spore wsparcie ze strony państwa. Było to również okres, w którym BMW pozyskało wielu znakomitych ekspertów, możliwa była przy tym budowa kolejnych hal produkcyjnych. Nietrudno domyślić się, że dobra passa przedsiębiorstwa została przerwana w tym samym momencie, w którym ustały działania wojenne.

Co więcej, kończący wojnę traktat wersalski stanowił, że BMW nie może już produkować silników wykorzystywanych przez lotnictwo. Już w 1923 zastąpiły je silniki wykorzystywane nie tylko w łodziach, ale także w motorach, ciężarówkach i samochodach osobowych, co stanowiło pierwszy krok na drodze ku działalności motoryzacyjnej przedsiębiorstwa.

Części samochodowe

Pierwszym projektem z tej branży okazał się motocykl BMW R32, gdy zaś firma przejęła fabrykę samochodów Eisenach, ruszyła produkcja pierwszych modeli aut osobowych. Pierwszym modelem nie tylko zaprojektowanym od podstaw, ale i w całości wyprodukowanym przez firmę okazało się BMW 303, które w 1933 roku można było podziwiać na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej odbywającej się w Berlinie.

Niedługo potem powstał model BMW 328. Samochód szybko zyskał sobie miano kultowego, a niemiecka firma potwierdziła, że jest warta zainteresowania również wówczas, gdy mówi się o produkcji aut sportowych. Czas drugiej wojny światowej oznaczał niemałe problemy, firma straciła bowiem autonomię i musiała, po raz kolejny, zacząć produkować pojazdy wykorzystywane do celów wojennych. To z tego okresu pochodzą między innymi motocykle R12 i R75 z doczepianymi koszami, silniki wirnikowe i ciężarówki wojskowe.

Nie można jednak zapominać o tym, że był to również okres dużych zysków finansowych, firma realizowała bowiem dobrze płatne zamówienia rządowe. Już po wojnie BMW skupiało się przede wszystkim na produkcji części zamiennych i maszyn rolniczych powracając na rynek motoryzacyjny dopiero w połowie lat pięćdziesiątych. Dziś do BMW należą marki takie, jak Bentley, Mini oraz Rolls-Royce, a firma kojarzona jest przede wszystkim z samochodami luksusowymi i pojazdami sportowymi.

Dowiedz się więcej o samochodach marki BMW i innych luksusowych markach na http://mocnagablota.pl/ >>

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria