Amortyzatory gazowe czy olejowe?

Już na wstępie warto podkreślić, że, wbrew obiegowej opinii, amortyzatory wyłącznie gazowe nie istnieją, a sama ich nazwa to przede wszystkim skrót myślowy. Tak naprawdę, mówimy o amortyzatorach gazowo-olejowych, w każdym rozwiązaniu tego typu musi bowiem znajdować się olej, który zagwarantuje nam utrzymanie jego ciśnienia.

Olej i gaz są zresztą oddzielone od siebie, w celu tym wykorzystuje się zaś ruchomy tłok. Wśród zalet amortyzatorów gazowo-olejowych wymienia się przede wszystkim usztywnienie samochodu, zwiększenie przyczepności do nawierzchni jego kół, a także większa wytrzymałość i wyższy poziom tłumienia nierówności. Zazwyczaj produkuje się je z wykorzystaniem technologii nisko- lub wysokociśnieniowej, pamiętajmy więc, że im wyższe jest ciśnienie gazu, tym szybsza okazuje się być praca urządzenia.

Rodzaje amortyzatorów

To właśnie dlatego ten typ amortyzatorów jest wysoko ceniony przez miłośników szybkiej jazdy. Amortyzatory olejowe charakteryzuje mniejsze zaawansowanie technologiczne, stąd też coraz rzadziej mamy z nimi do czynienia. Ciągle jeszcze nie można im jednak odmówić określonych zalet, mamy więc do czynienia z rozwiązaniami nie tylko komfortowymi, ale i przystępnymi cenowo.

Ich stosowanie przyczynia się do zwiększenia miękkości zawieszenia, trudno dziwić się więc, że ten rodzaj amortyzatorów jest szczególnie chętnie wybierany przez kierowców ceniących sobie jazdę w luksusowych warunkach. Nie można jednak zapominać o tym, że w narażonych na ciężką pracę amortyzatorach tego typu często dochodzi do zjawiska spienienia oleju.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria