Proste wyciskanie soków z cytrusów z wyciskarką wolnoobrotową

wyciskarka

Cytrusy to takie owoce, które maja wiele soku. W przeciwieństwie do warzyw czy ziół maja nawet kilkanaście procent więcej cennego soku. Jeśli chcemy je w pełni wykorzystywać powinniśmy wybrać dla siebie dobrą wyciskarkę do owoców. To właśnie dzięki niej można pozyskiwać dużą ilość cennego soku z każdego owocu. Dobre wyciskarki są w stanie pozyskiwać nawet około 40% więcej soku niż urządzenia takie jak sokowirówka. Dlatego warto się na nie zdecydować. 

 

 

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok?

Niezależnie jaki owoc wybierzemy sok z cytrusów będzie miał w sobie wiele cennej witaminy C. wystarczy wycisnąć półtorej cytryny czy jedną pomarańczę, by dzienną dawkę witaminy C sobie zagwarantować. Jak się jednak okazuje świeży sok z cytryny nie będzie jedynie przeznaczony do picia, ale będzie również świetnym rozwiązaniem do przygotowywania maseczek i kosmetyków. Witamina C jest bardzo ważna, ponieważ wzmacnia nasza odporność i tym samym liczyć będzie można również na lepsze krążenie krwi w organizmie. Te cenne składniki, które otrzymamy to jedno, ale trzeba również pamiętać, że sok z pomarańczy czy mandarynek to prawdziwy raj dla naszego podniebienia. Dlatego właśnie picie świeżego soku z tych owoców to wielka przyjemność. 

Wyjątkowym owocem będzie Pomelo, które ma najwięcej witaminy C ze wszystkich owoców cytrusowych. Średnio w 100 gramach owocu będzie około 60 mg witaminy C. ważne będzie również to, że sok z pomelo ma dużą wartość energetyczną i jednocześnie świetnie będzie radził sobie z nawadnianiem organizmu. Może również mieć działanie oczyszczające nerki oraz wątrobę, co warto brać pod uwagę. 

Świeży sok z grejpfruta – właściwości

Wiele osób docenia również grejpfruty, które maja kilkaset cennych składników gwarantujących nam zdrowie. Dlatego sok z grejpfrutów to jeden z lepszych napojów na jakie w ogóle obecnie można się zdecydować. Możliwe, że z tego powodu jest tak chętnie wybierany. Jest to dla wielu osób również wsparcie w zakresie walki ze zbędnymi kilogramami. 

Wyciskanie soków będzie w stanie zagwarantować nam, że te wszystkie cenne składniki zostaną zachowane a jednocześnie usunięte zostaną chemikalia, metale ciężkie czy pestycydy z okresu uprawy.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria