Sprawdzone sposoby na obniżenie temperatury w mieszkaniu.

Letnie upały nie służą każdemu i wiele osób mocno cierpi z ich powodu. W czasie bardzo gorących dni wiele mieszkań nagrzewa się do temperatury nawet kilkudziesięciu stopni, co na przykład dla osób starszych i dzieci jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się zasłabnięciem. Dlatego też od wieków szukano sposobów na obniżenie temperatury w pokojach, tak by nie ucierpiało na tym dobre samopoczucie i zdrowie. Dziś postaramy się opisać kilka sprawdzonych sposobów na schłodzenie atmosfery w mieszkaniu, przez co przebywanie w nim nie stanie się kara i udręką.

Przewiew powietrza w ciągu dnia

Choć wiele osób uważa, że najlepszym sposobem na upalne temperatury jest całkowite uszczelnienie mieszkania i nie wpuszczenie gorącego powietrza do środka, to są w dużym błędzie. Pomimo tego, że na zewnątrz temperatura jest wyższa niż ta w mieszkaniu, to warto zrobić przewiew między pokojami, co zapewni cyrkulację powietrza. Ważne jest to, aby nie robić tego w samo południe, gdy temperatury sięgają zenitu, lecz wieczorem i rano, a także w ciągu nocy, co zapewni nam dopływ świeżego powietrza.

Rolety w oknach

Rolety są obecnie jednym z najpopularniejszych osłon na okna, można je kupić w wielu sklepach i punktach, gotowe lub też wykonane specjalnie pod nasze zamówienie. W przypadku rolet mamy do dyspozycji całą gamę kolorystyczną i materiałową, od cienkich, delikatnych rolet bambusowych, po grubsze, gumowane od spodu, które bardzo dobrze zaciemniają całe pomieszczenie. Można je zamocować na ramie, skrzydle lub ścianie, praktycznie na każdym oknie, co niewątpliwie jest ich dużym atutem. Chronią pomieszczenia przed nagrzaniem, nie są jednak elementem który ochłodzi temperaturę.

Markizy na oknach działają na podobnej zasadzie, jednak są bardziej skuteczne. Chronią mieszkanie przed zbyt dużym nasłonecznieniem, a tym samym potrafią chronić również nas przed upałem. Markizy nadają się na montaż na okna dachowe, a to jest bardzo ważne, ponieważ poddasze nagrzewa się najbardziej.

Klimatyzatory to urządzenia najczęściej kojarzone z obniżeniem temperatur w mieszkaniu czy w lokalu. Dzięki nim można obniżyć temperaturę o kilka stopni, co daje chwilę rześkości i odetchnienia. Jego montaż w pomieszczeniach jest bardzo łatwy, jedynym problemem jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla niego, a także cena, niekiedy dosyć wysoka.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria