Polska ceramika – dlaczego warto mieć ją w swoim domu?

Były czasy, gdy najbardziej cenna była chińska, ale wydaje się, że obecnie nie jest już tak pożądana jak kiedyś, gdy była towarem niedostępnym.

Teraz praktycznie wszędzie spotykamy fajans i porcelit, dlatego właśnie warto będzie docenić te firmy, które przygotowują nadal porcelanę i ceramikę. Jest to szacunek dla tradycji oraz pogoń za dawnymi czasami. Takie wyroby mogą być również dobrą inwestycją. Jeśli chcemy mieć w domu coś co będzie świadczyć o prestiżu na pewno warto postawić na porcelanę. Polskie fabryki mają długą historię i własne opatentowane procesy technologiczne.

Porcelana w domu jako znak dobrobytu i pozycji społecznej

Takie czasy, w których porcelana była droższa niż złoto mamy już za sobą, nadal jednak jest to luksusowy produkt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Co ważne widać gołym okiem, że taki produkt prezentuje się doskonale i od początku u innych będą wywierać wrażenie. W dawnych czasach nie było codziennością spożywanie na drogiej zastawie. Był to przedmiot na ważne dni, święta, tak by w domu uzupełnić wyjątkową atmosferę. To także oznaka szacunku dla gości oraz uczestników przyjęcia. Nieczęsto raczyć można się potrawą albo kawą, która będzie serwowana w naczyniu więcej wartym niż stół.

Jak odróżnić porcelanę od fajansu?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nadal na rynku pojawia się wiele tanich podróbek porcelany, na które trzeba uważać. Chodzi o fajans przygotowywany z kaolinu oraz porcelitu. Wiele osób łatwo się naciąga na wyroby reklamowane jako doskonałe a produkowane taśmowo. Najcenniejsza będzie porcelana przygotowywana ręcznie, która jest zawsze cienka, przejrzysta i będzie przepuszczać światło. Takiego efektu maszynowo się nie uzyska. Piękne przedmioty mają ręczne zdobienia wykonywane przez artystów. Natomiast tańsze odpowiedni robi się kalkowo za pomocą naklejania.

Polska ceramika – Bolesławiec, Ćmielów i Chodzież

Pośród polskich marek polecić można te trzy wspomniane firmy. W ostatnich latach doszło do połączenia firm z Ćmielowa i Chodzieży, tak, że jest to obecnie największy producent porcelany cienkościennej w Europie. Wspominane marki tworzą doskonałe jakościowo produkty dodatkowo zdobione ręcznie, dlatego każdy będzie mógł wybrać dopasowany do własnych oczekiwań przedmiot, tak by domowa zastawa była rzeczywiście perfekcyjna.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria