Jak korzystać z promocji i nie dać się oszukać?

Jako konsumenci uwielbiamy różnego rodzaju przeceny i świadomość tego, że zdecydowaliśmy się na zakup danego produktu przede wszystkim dlatego, że został nam on zaproponowany w przystępnej cenie. Bardzo często dajemy się ponieść chwili i kupujemy przez to o wiele więcej produktów niż początkowo planowaliśmy. Najczęściej popełniamy błąd tego rodzaju kupując ubrania, choć często nie umiemy też kupować we właściwy sposób kosmetyków oraz sprzętu AGD. Oczywiście, do zakupów tego typu należy podchodzić z ostrożnością przede wszystkim dlatego, że sami sprzedawcy nie stronią od chwytów marketingowych, których celem jest skłonienie nas do wydania większych pieniędzy i zakupu większej ilości produktów niż jest nam to potrzebne.

Inni przeczytali również: Promocje na zakupy spożywcze >> 

Jak zatem korzystać z promocji, abyśmy to my byli z nich zadowoleni? Jedną z najpopularniejszych form promocji są gratisy, niejednokrotnie dowiadujemy się więc, że przy zakupie jednego produktu możemy liczyć na inne rozwiązanie. Niestety, choć propozycja tego rodzaju brzmi znakomicie i kusi, w rzeczywistości wcale nie musi oznaczać aż tak dużego zysku, jak początkowo mogłoby się to nam wydawać. Bardzo często gratis wcale nie jest nam potrzebny, dobrze mieć przy tym świadomość tego, że mamy do czynienia nie z aktem dobroci, ale z akcją marketingową, a tym samym upominek jest najprawdopodobniej wliczony w cenę zakupu. Odwiedzając sklepy w czasie akcji promocyjnych często natykamy się również na hasła reklamowe informujące nas o najlepszych i najbardziej atrakcyjnych promocjach, z jakimi możemy spotkać się na rynku.

promocje spożywcze

Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków są to hasła, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie można im wierzyć bezkrytycznie, jeszcze przed dokonaniem zakupu warto więc zapoznać się z najlepszymi ofertami nie jednego, ale przynajmniej kilku sklepów. Niekiedy chwyty marketingowe niebezpiecznie zbliżają się zresztą do granicy prawa, a sklepy mają tendencję do wykorzystywania niewiedzy charakterystycznej dla swoich klientów. Możemy więc często przeczytać lub usłyszeć, że towar pochodzi z promocji, a tym samym nie mamy możliwości dokonania jego zwrotu. Oczywiście, nie ma żadnego przepisu, który sankcjonowałby takie traktowanie klienta. Obniżenie ceny nie pozbawia nas prawa do zwrotu produktu. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest przecena spowodowana wadą towaru, sklepy zwykle jednak nie decydują się na taki krok.

Same informacje na temat sklepowych promocji również mogą mieć w sobie znacznie mniej prawdy niż mogłoby się to nam wydawać. Nie brakuje sklepów, które najpierw podnoszą ceny swoich produktów, aby promocja prezentowała się bardziej okazale, a niektóre nie robią nawet tego i jako promocyjne przedstawiają regularne ceny oferowanych przez siebie towarów. Może się wydawać, że takie działanie jest nielogiczne, nie brakuje jednak klientów, którzy decydując się na zakup produktów w promocyjnej cenie nie zadają sobie trudu, aby zastanowić się, czy rzeczywiście mają do czynienia z obniżką. Innym przykładem działania wbrew prawu jest informowanie o promocji, aby w kasie naliczyć cenę, która jej nie obejmuje. W takim przypadku mamy prawo domagać się sprzedaży produktu w niższej cenie, choć musimy być na tyle uważni, aby dostrzec nieuczciwy zabieg marketingowy.

 

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria