Architekt wnętrz – zawód z pasją

Architekt powinien być osobą o wszechstronnych zdolnościach. Jego praca polega na orientowaniu się w różnych dziedzinach, począwszy od umiejętnego zagospodarowania przestrzeni do wyszukanego smaku, dzięki któremu zaaranżuje niesamowite wnętrza.

Wyobraźnia przestrzenna to najważniejsza cecha dobrego projektanta. Podczas pięcioletnich studiów, przyszli architekci przyswajają wiedzę z różnych branż, począwszy od budowlanych, prawnych (prawo budowlane) po architekturę sztuki. Konieczna będzie też umiejętność obsługi komputera, w tym programów graficznych i architektonicznych.

Aranżacja wnętrz - jak stworzyć własny styl?

Prawdziwy projektant musi posiadać wrodzone wyczucie stylu. Oprócz tego, powinien cechować się abstrakcyjnym myśleniem i mieć głowę pełną kreatywnych pomysłów. Każdy artysta do perfekcji i dojrzałego kunsztu dochodzi latami. Potrzeba czasu, zanim nabierze się własnego warsztatu i oryginalnego stylu. Architekci to też artyści – można ich nazwać „malarzami wnętrz”. Oczywiście istnieją klasyczne style, które aranżuje się w podobny sposób. Mimo to, każdy architekt powinien nawet do najbardziej standardowych projektów, wpleść charakterystyczny dla siebie znak firmowy.

Należy pamiętać, aby podążać z duchem czasu i znać wszystkie panujące trendy, które wykorzysta się w swoich aranżacjach. Nawet jeśli już nabierzemy własnego stylu i zdobędziemy niezbędną wiedzę w zakresie architektury, nie możemy zapomnieć o tym, aby ciągle się rozwijać i wzbogacać swoje doświadczenie zawodowe.

aranżacja wnętrza

Architekt i klient – współpraca na wysokim poziomie

W architekturze wnętrz relacja zleceniobiorca-zleceniodawca, jest b istotna, ponieważ każde wnętrze ma inny wymiar i należy indywidualnie do niego podejść, konsultując wcześniej wszystko z klientem. Oczywiście istnieją projekty „masowe”, tj. zlecenia na dużą skalę, ale nawet w takich przypadkach architekt powinien mieć bliski kontakt ze zleceniodawcą. Ważne, aby szczegółowo omówić każdy projekt, zanim przystąpi się do jego realizacji i być obecnym w każdym etapie. Jeśli „w praniu” wyjdą jakieś nieścisłości i niedomówienia, obie strony - tj. architekt i klient - muszą być o nich natychmiastowo poinformowane.

Biuro projektowania wnętrz - ile można w nim zarobić?

Po skończeniu studiów i zatrudnieniu się w biurze projektowania wnętrz, na samym początku zarobki wynoszą około dwóch tysięcy złotych. Gdy już zdobędziemy renomę i doświadczenie, nasze wynagrodzenie będzie oscylować między pięcioma a dziesięcioma tysiącami złotych.

O serwisie

Portal poświęcony tematyce motoryzacyjnej oraz technologicznej

Jak wybrać odpowiednią felgę?
W jaki sposób poradzić sobie z zawieszeniem?
Jakie wybrać dodatki do wystroju wnętrza?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

Black Weekend

wiertarko wkrętarki

farby do wnętrz

Kontakt

kontakt@mogilnocity.pl

Galeria